MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Muzyczny weekend w ZOK-u! Na scenie (wirtualnie) m.in. zespół Cadillac [Trochę kultury, proszę!]

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia można zainteresować się tym, co proponuje Zielonogórski Ośrodek Kultury. W każdą sobotę o 10:00 ZOK prowadzi „Gwiazdkową Warsztatownię” – uczy, jak wykonywać świąteczne ozdoby i organizuje konkurs na najładniejszą. A to oczywiście nie wszystko.

Dziś o 19:00 czeka nas kolejna odsłona projektu „wyGRAJ to!”. Koncert da raper Kicxk, czyli Szymon Listek. Jego występ odbędzie się w Hydro(za)gadce i będzie transmitowany online.

Muzyka Szymona, rap Szymona zawiera też elementy śpiewane. Są one przetwarzane przez różne sprzęty, którymi wspomagają się raperzy. Więc można to chyba nazwać pewnym nowym nurtem współczesnego rapu i właśnie Szymon reprezentuje ten nurt. Bardzo mi miło, że się zgłosił, zdecydował na ten koncert, bo dla rapera to niesamowite wyzwanie – bez publiczności, sam na scenie. Staramy się jak możemy, by na tej scenie poczuł się komfortowo.

Szymon to młody, obiecujący artysta, a 30-letnie doświadczenie na scenie ma zespół Cadillac. Przygotowuje swoich fanów na ciekawe doświadczenie – koncert akustyczny. Co jednak najważniejsze, zagrają charytatywnie.

Cadillac postanowił włączyć się w pomoc dla Ani. Wszyscy już dobrze znają ten link: siepomaga.pl/ania. Zachęcamy, by każdy, kto odpali sobie ten koncert, w tym samym momencie wpłacił pieniążki dla Ani. Myślę, że bardzo dużo ludzi w Zielonej Górze już wpłaciło, więc zachęcam, żeby zrobili to ponownie.

Wirtualny koncert zespołu Cadillac zobaczymy w niedzielę, 13 grudnia o 19:00 w mediach społecznościowych Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Całej audycji „Trochę kultury, proszę!” posłuchacie na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: