MUZYKA:

Moc! Energia! Endorfina! Za nami pierwszy dzień koncertów na Bachanalia 2018! [WYWIAD Z ŁĄKI ŁAN +GALERIA ZDJĘĆ]

Co roku, podczas Bachanaliów to właśnie koncerty cieszą się największym zainteresowaniem, nie tylko wśród braci studenckiej. W tym roku w muzycznym rozkładzie jazdy znaleźli się: Nocny Kochanek, czy Brodka. Za nami pierwszy dzień koncertowych wrażeń. Na stadionie UZ, przy ulicy Wyspiańskiego zagrali: DJ SOINA, PALUCH, Piękni i Młodzi oraz Łąki Łan. Posłuchajcie rozmowy z Włodkiem “Paprodziadem” Dębowskim oraz zobaczcie galerię zdjęć z czwartkowego wydarzenia.

Słyną z niewyczerpanych zasobów energii, kolorowych przebrań, mocnych tekstów oraz łąki-funku, ich własnego stylu, którego nie wrzucicie do jednej muzycznej szuflady. Łąki Łan nie wrócił na bachanaliową scenę z pustymi rękoma.“Syntonia”, to ostatnie wydawnictwo zespołu, które pozwoliło muzykom, przez ostatnie 2 lata, na stałe zagościć w koncertowych line upach najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. Czwartkowy koncert w ramach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia 2018 muzycy, otworzyli “Bombajem”- drugim singlem promującym nowy album. Nie zabrakło również “Mucha nie siada”, czy “To Remember”. Zespół nie zapomniał o sztandarach w postaci “Jammin”, czy “Lovelock”. Na koniec muzycy powrócili do ostatniego wydawnictwa, kończąc koncert “Polą Ar”. Łąki Łan zna festiwalowe sceny również od strony organizacyjnej. Już w lipcu po raz 5. wystartuje kolejna edycja “Kazimiernikejszyn”, podczas której na scenie ujrzymy Fisz Emade Tworzywo, Lao Che oraz dwa pozostałe projekty, z którymi, poza Łąki Łan, od lat związany jest “Paprodziad”. O szczegółach festiwalu w Kazimierzu Dolnym, November Project, Dziadach Kazimierskich i Syntoni opowiedział Włodek “Paprodziad” Dębowsk– muzyk Łąki Łan:

Syntonia to dla nas potwierdzenie tego, że jesteśmy w dobrym miejscu i idziemy dobrą ścieżką. Jest dla nas też o tyle ważna, ponieważ niedługo będzie 20 lat, jak razem się znamy i bardzo się cieszymy. Udało się, często pomimo wielu różnic charakteru, “logicznowszelakich”, wytrzymać. Pomimo też, że jesteśmy z tak różnych światów, udało się takie wspólne dziecko stworzyć. Nad płytą pracowaliśmy całe życie, ale tak super konkretnie to z 3-4 lata. Jesteśmy bardziej dystyngowani. Na pewno w jakiś sposób dojrzewamy.Włodek 'Paprodziad' Dębowski

Całość rozmowy, możecie usłyszeć poniżej:

Na naszym funpagu na Facebooku możecie zobaczyć galerię zdjęć z wczorajszego dnia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10160774625195657.1073741873.467027110656&type=3

Już dziś na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego wystąpią: Sielska, Plan B, Brodka i Nocny Kochanek.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X