MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Koncerty w filharmonii wrócą we wrześniu? Taki jest plan

Choć na widownię Filharmonii Zielonogórskiej nie mamy jeszcze wstępu, muzycy nie zapomnieli o swojej publiczności. W mediach społecznościowych odbywały się transmisje koncertów kameralnych, były publikowane również pojedyncze występy. Teraz filharmonicy nadal działają online, ale przygotowują się do wznowienia tradycyjnych koncertów.

Dyrektor filharmonii, Czesław Grabowski przewiduje, że instytucja powróci do normalnej pracy we wrześniu. Obecnie jej działalność jest ograniczona zarówno z powodu stanu epidemii, jak i remontu budynku.

Duża sala w tej chwili jest w trakcie remontu. Plan jej oddania to początek września. Może nam się uda zrobić jakieś koncerty plenerowe. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja z nakazami i zakazami epidemiologicznymi. Natomiast jeszcze w czerwcu na pewno zrobimy ze dwa koncerty transmitowane przez internet.

Najbliższy planowany występ filharmoników to koncert muzyki popularnej. Będzie transmitowany z placu Powstańców Wielkopolskich lub wewnątrz budynku. To również będzie zależeć od obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. A dziś o 21:00 filharmonia zamieści w internecie retransmisję koncertu „Klasyka o zmierzchu”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: