MUZYKA:

Kobieca strona jazzu. Ida Zalewska w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Artystyczny cykl „Jazzujące Muzeum” zdominowali mężczyźni. Z historii wiemy jednak, że muzyka jazzowa to także wiele znakomitych kobiet. Damskie oblicze tego gatunku reprezentuje również Ida Zalewska.

Wokalistka zaśpiewa utwory z płyty „Women”. Wykonuje na niej piosenki największych gwiazd jazzu, bluesa i soulu – Arethy Franklin, Roberty Flack czy także Etty James – we własnych aranżacjach i opracowaniu wokalnym.

To taki projekt dla «inżynierów Mamoniów», ale czy każdy z nas nie jest trochę „Mamoniem”? Lubimy piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy, które z czymś nam się kojarzą i które nucimy pod nosem. To ryzykowne wziąć na warsztat utwory legendarnych artystek, ale pomyślałam sobie: raz się żyje! W tym projekcie nie chodzi o wyścigi, sięganie pułapów, dorównywanie komukolwiek, to realizacja marzenia o zaśpiewaniu utworów, które od zawsze mnie porywały, poruszały emocje, zachwycały – tak swoją płytę określa artystka.

W Zielonej Górze Ida Zalewska wystąpi wraz z muzykami: Marcelem Balińskim i Rafałem Różalskim. Przed koncertem zaprezentowany zostanie obraz „Proszę zamykać” autorstwa Jacka Rykały. Początek wydarzenia – 14 grudnia o 19:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Bilety w cenie 15 złotych (dla młodzieży szkolnej i studentów) i 30 złotych (normalne) dostępne w kasie muzeum.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00