MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Jazz z rockowym pazurem na Placu Teatralnym! Od dziś – kolejne koncerty

Koncerty na Placu Teatralnym prawdopodobnie będą już stałym punktem w kalendarzu miejskich imprez. Zielonogórski Ośrodek Kultury organizuje trzeci muzyczny weekend. Tym razem jego motywem przewodnim będzie muzyka gitarowa i jazz.

Na scenie wystąpi m.in. Paulina Gołębiowska, wykładowczyni wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jest ona autorką tekstów i kompozytorką. Będzie jej towarzyszył na instrumentach klawiszowych Tomasz Jędrzejewski. Obecnie pani Paulina wykłada wokalistykę, a przedstawi swoje utwory, ale będę również utwory coverowe we własnych aranżacjach. Będzie więc można troszkę ponucić. Na pewno będzie nostalgicznie i romantycznie. To już dziś o godzinie 18:00 na Placu Teatralnym.

Dla zielonogórzan zagra i zaśpiewa również Konrad Bebiołka, muzyk ze Świebodzina oraz Małgorzata Jach – artystka, która jazzowy śpiew łączy z mocnym brzmieniem grunge’u. Te koncerty odbędą się w sobotę i niedzielę o 17:00. ZOK przypomina, że publiczność nadal musi stosować się do pewnych obostrzeń.

W koncercie może wziąć udział około 150 osób. Oczywiście teren małego amfiteatru na Placu Teatralnym jest przez nas ogrodzony, więc ilość osób jest weryfikowalna. Bardzo prosimy również o to, by zachowywać 2 metry odstępu, zdrowy dystans między sobą – tak jak to jest w zaleceniach.

Koncerty na Placu Teatralnym będą się odbywać do końca czerwca. – Planujemy, aby były wstępem do Lata Muz Wszelakich – dodaje Marta Blonkowska. W razie złej pogody plenerowe występy zostaną przeniesione na inny termin.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: