MUZYKA:

Dźwięki z nowojorskiego metra

Nowojorskie metro to miejsce, przez które codziennie przewija się kilka milionów ludzi poruszających się po całej metropolii. Nic więc dziwnego, że przyciąga ludzi sztuki, którzy właśnie tam próbują zaistnieć, mając nadzieję, że zostaną dostrzeżeni przez kogoś związanego ze światem profesjonalnego tańca, malarstwa czy muzyki. Również tam, wśród wielu artystów spotkać można Chrisa, który był naszym bohaterem już 5 lat temu.

Kiedy ostatnio mogliście usłyszeć Chrisa w Radiu Index, muzyka była po prostu jego pasją. Teraz jest jego życiem. Rzucił stabilną pracę na etacie i podążając za marzeniami przeprowadził się do Nowego Jorku. Początki nie były łatwe. Spotykał się ze sprzeciwem wielu osób, które nie mogły uwierzyć w to, że syn dwojga wykładowców uniwersyteckich chce po prostu grać w metrze, chce żyć muzyką i z muzyki.

Gra w nowojorskim metrze jest legalna tylko w wyznaczonych miejscach i po pomyślnie zdanych przesłuchaniach. To dość kontrowersyjne według samych muzyków, ale za nieprzestrzeganie tych zasad można dostać mandat lub zostać aresztowanym. Zdarza się też, że można stracić wyśpiewane wynagrodzenie i paść ofiarą kradzieży, co przytrafiło się niestety również Chrisowi.

Nowy Jork przyciąga i daje nowe perspektywy. Żeby zaistnieć, musisz być tam, gdzie rynek muzyczny rozwija się najbardziej, musisz żyć w świecie muzyki i wśród muzyków. I tak, idąc tą drogą, Chris został poproszony o zaśpiewanie chórków w jednym z utworów Kanye Westa, uznawanego za jednego z najważniejszych raperów XXI wieku.

Muzyk jest też dumny ze swoich polskich korzeni. Tym chętniej dzieli się nagraniami takimi jak to, w którym niespodziewanie spotkał chór Szalone Małolaty z Polski. Spontaniczne spotkania, rozmowy i wspólne śpiewanie z przypadkowymi osobami zainteresowanymi muzyką, to coś, co utwierdza Chrisa w wyborze muzycznej drogi.

Nowy Jork pozwolił też na poszerzenie horyzontów muzycznych, popracowanie nad własnym wokalem i zweryfikowanie własnego stylu muzycznego. Współpraca z nowym producentem muzycznym zaowocuje autorską płytą Chrisa. Możemy się jej spodziewać jeszcze w tym roku.

Jeśli chcecie posłuchać co śpiewa Chris Zurich w metrze, zapraszam na jego stronę na Facebooku, jego Twitter oraz Instagram. O ważniejszych wydarzeniach my również będziemy Was informować.

Kamila Menke

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: