MUZYKA:

Na dworze mróz, w sercu – jazz i blues

Wiosna Jazzowo-Bluesowa w Piekarni Cichej Kobiety

Mroźne temperatury trzymały mocno, a muzycy już czują wiosnę! I to jazzowo-bluesową. Impreza pod taką nazwą powraca do Piekarni Cichej Kobiety.

Siódma Wiosna Jazzowo-Bluesowa rozpoczęła się o wiele wcześniej niż astronomiczna. 3 marca bywalcy Piekarni powitali ją razem z zespołem The Missing Part, znanym z muzyki bluesowej połączonej m.in. z funkiem. Od tego momentu koncerty w ramach “Wiosny…” będą się odbywać co tydzień. Następny – 9 marca.

Wystąpi zespół, który niekoniecznie mieści się w konwencji jazzowo-bluesowej. Ale trochę naginamy, bo też i warto. Mam na myśli zespół “Hańba”, który przyjedzie ze swoim najnowszym programem “Będą bić”. Jest to spojrzenie młodych ludzi na Polskę, ale oczywiście w artystycznym sznycie. I teksty własne, ale też i Tuwima, Jurandota. Muzycznie też jest to całkiem inna propozycja, bo instrumentarium typu banjo czy tuba. A poza tym są to laureaci prestiżowej nagrody, Paszportów Polityki.Jerzy Nowak, Piekarnia Cichej Kobiety

Jerzy Nowak dodaje, że koncert może spodobać się młodzieży, ponieważ to głównie o nich i do nich jest twórczość grupy Hańba.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: