MUZYKA:

Daniel Grupa przygotowuje się do wydania płyty

Na swoim muzycznym koncie ma współprace z takimi muzykami jak: Stanisław Soyka, Marek Jackowski czy Ania Wyszkoni. Jego kompozycje mogliśmy usłyszeć w filmie: ”Dzień w którym Umrę” czy „Grun de Berg. Wyzwanie” i w teatrze.

Daniel Grupa idzie własnym szlakiem kompozytorskim, czego owocem jego muzycznej wycieczki jest album solowy, który ukaże się na półkach w drugiej połowie roku 2020. Na płycie znajdziemy sporo wspomnień.

Na krążku umieszczę różne utwory. To jest taki zbiór rzeczy, które grały mi przez moje muzyczne życie. Dziś z racji wieku wiem, że mogę sobie to wszystko dojrzale i odpowiedzialnie poukładać. Zarówno jeśli chodzi o dźwięki jak i utwory. To płyta wspomnieniowa. Pojawia się kompozycje z udziałem kwartetu smyczkowego, którego brzmienie uwielbiam. Znajdą się niespodzianki i goście z którymi w artystycznym życiu miałem okazje współpracowaćDaniel Grupa

Jednym z pierwszych utworów z albumu jest kompozycja – “Zanim Nadejdzie Noc”, który nie tyle co określa charakter płyty, ale ukazuje wrażliwość artysty, i to, co dla niego samego w muzyce jest najważniejsze.

Więcej o płycie i najnowszym singlu w rozmowie z Danielem Grupą.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: