MUZYKA:

Czas na odrobinę „Matefizyki”! Grupa Mate ma nową płytę

„Matefizyka” to tytuł najnowszej płyty zespołu Mate. Niedługo panowie zaprezentują utwory, które się na niej znalazły. Album był nagrywany dwa lata temu – w międzyczasie zmienił się i skład, i pomysły na piosenki. Muzycy są jednak pewni, że to płyta, która jest spójna brzmieniowo.

Członkowie zespołu przyznają, że w trakcie powstawania materiału mieli dylemat: czy wydać ją jako krążek, czy w formie cyfrowej? Stanęło na fizycznym nośniku.

Musieliśmy się zmierzyć z trudną decyzją: czy pójść za całym światem, który jednak w empetrójkach albo w innych formatach funkcjonuje. Mało kto kupuje dzisiaj płytę od początku do końca nagraną na fizycznym krążku, to wszystko inaczej wygląda. A my lubimy mieć na półce produkt, żeby móc go ściągnąć z tej półki, potrzymać, otworzyć, powąchać.Jakub Osypiński

Wskazówką, w którym kierunku podąża dziś muzycznie zespół Mate, ma być m.in. utwór „Oddycham”. To piosenka z ich pierwszej płyty, po latach nagrana w innej aranżacji.

Przywiązujemy się do naszej muzyki w sposób przedziwny. To nie jest tak, że utwór ma mieć taką samą formę od początku do końca przez całe swoje życie. Jak nam gdzieś zagości w sercach fragment utworu, to do niego wracamy i przerabiamy na coś nowego. Uprawiamy taki muzyczny recykling w niektórych momentach.Michał Chłodnicki

Artystom nieobcy jest także recykling w bardziej dosłownym znaczeniu. Zadbali o wizualną stronę swojego krążka – płyta jest opakowana w ekologiczne, kartonowe pudełko.

Promocją płyty „Matefizyka” będzie koncert, który grupa zagra 14 czerwca o godzinie 20:00 w klubie WySPa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: