MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Cicha Kobieta czuje bluesa! Na pierwszym planie – harmonijka

Koncertowa jesień w Piekarni Cichej Kobiety zapowiada się niezwykle barwnie. Pora roku sprzyja refleksji, również muzycznej, jednak pozwoli także odczarować skojarzenia z bluesem i grą na harmonijce. Do rangi sztuki wyniósł ją Grzegorz Szłapczyński.

Artysta znany jako Greg Zlap zagra w Piekarni z zespołem, popularnym szczególnie w Paryżu. Muzyk, wokalista i kompozytor współpracował m.in. z Francisem Cabrelem i Charlesem Aznavourem. Jest też założycielem szkoły gry na harmonijce ustnej w stolicy Francji.

Greg – przynajmniej w mojej ocenie, ale przecież i wśród krytyków – jest uważany za takiego, który tę harmonijkę podniósł do poziomu instrumentu. Prawdziwego instrumentu, czyli nie towarzyszącego. Po prostu na tej harmonijce gra zjawiskowo. Jest to pełnobrzmiący, wyrazisty instrument.Jerzy Nowak, Piekarnia Cichej Kobiety

Podczas występu Greg Zlap zagra m.in. utwory z najnowszej płyty „Blue”. Koncert już w piątek, 27 października o 20:00 w klubie przy ulicy Fabrycznej 13. Bilety w cenie 40 złotych, w dniu koncertu – 50 złotych.

O dorobku artysty posłuchacie w wywiadzie Mateusza Kasperczyka z Jerzym Nowakiem.

Jerzy Nowak, Piekarnia Cichej Kobiety

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X