MUZYKA:

Céline Dion -„Falling Into You” [PŁYTA TYGODNIA]

12 marca obchodziliśmy 25. rocznicę wydania czwartej anglojęzycznej płyty Céline Dion – „Falling Into You”, która sprzedała się na świecie w ilości ponad 32 milionów egzemplarzy!

Krążek znalazł się na pierwszym miejscu list najlepiej sprzedających się płyt m.in. w Stanach Zjednoczonych – gdzie spędził w pierwszej dziesiątce prawie 60 tygodni, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji i Australii. Diamentowe płyty, multi platyny, platyny oraz złoto – to tylko niektóre z nagród, jakie diva otrzymała za ten album na całym świecie.

2 najważniejsze statuetki za płytę „Falling Into You” trafiły w ręce Céline w 1997 roku, kiedy zwyciężyła podczas rozdania nagród Grammy w kategoriach „Najlepszy Album Pop” oraz „Album Roku”.

Artystka wydała łącznie 5 singli z albumu „Falling Into You”, z czego trzy utwory odniosły spektakularny sukces:

„Because You Loved Me” – piosenka przewodnia z filmu „Namiętności”, za którą Céline była nominowana do Oscara.

„It’s All Coming Back to Me Now” – ballada napisana przez Jima Steinmana, oraz wyprodukowana przez Stevena Rinkoffa we współpracy z Royem Bittanem. Oryginalna wersja utworu trwa ponad 7 minut.

„All By Myself” – cover utworu Erica Carmena, wyprodukowany przez legendarnego Davida Fostera. Jest to jeden z największych hitów Céline Dion w Stanach Zjednoczonych.

Do dnia dzisiejszego album „Falling Into You” pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się płyt w historii muzyki.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: