KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Bethel, Zalewski i Koniec Świata na Małej Scenie! [Pol’And’Rock Festival]

Judas Priest na Pol’And’Rock Festival? Na potwierdzenie informacji uczestnicy festiwalu będą musieli jeszcze poczekać. Nie mogą się jednak smucić.  Na początku tygodnia organizatorzy ujawnili  kolejnych artystów Małej Sceny. Na woodstockowe deski wracają rockowi weterani w postaci Końca Świata oraz wrocławian z Bethel. Do line-upu dołączył również ambasador tegorocznego Jarocina-Krzysztof Zalewski.

 

Bethel to zwycięzca Złotego Bączka 17.  Przystanku Woodstock. 

Zespół został założony w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty- Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae. W dyskografii zespołu znajdują się dwa wydawnictwa: “Muzyka Serc”(2010) oraz “Dobrze, że jesteś”(2014). Na obu krążkach można usłyszeć elementy gatunków takich jak roots reggae, ska i raggamuffin. Do tej pory zespół pojawił się na Przystanku Woodstock dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2011 roku na Scenie Folkowej. Do drugiego występu przyczynili się sami woodstockowicze, nagradzając zespół Złotym Bączkiem, dzięki czemu muzycy wystąpili rok później na Dużej Scenie. Bethel ma za sobą także występy na najważniejszych i największych festiwalach reggae’owych w Polsce takich, jak:  Reggae Na Piaskach, Ostróda Reggae Festiwal, czy Bielawa Reggae Festiwal.W tym roku zespół szykuje się do wydania trzeciego krążka .

Zalewski z Niemenem

Krzysztof Zalewski to multiinstrumentalista, autor i kompozytor. Szerszej publiczności dał się poznać W 2003 roku jako zwycięzca drugiej edycji polskiego Idola. Miał wtedy 19 lat. Na mocy wygranego kontraktu rok póżiej ukazał się jego debiutancki album zatytułowany “Pistolet”. Na nowe wydawnciwto musieliśmy czekać 9 lat”. Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał i szlifował warsztat u boku artystow taki jak: Nosowska oraz HEY, Muchy i Japoto, czy Brodka. Było warto. Jego drugi album studyjny “Zelig”, wydany w listopadzie 2013, zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców-wymyka się szufladom. Od tamtej pory nie próżnuje. 18 listopada 2016 ukazała się jego kolejny solowy album -Złoto, który na początku roku osiągnęła status złotej płyty. Materiał promował teledysk do singla „Miłość miłość”, będący zapisem happeningu nawiązującego do twórczości  Mariny Abramović  z udziałem  Natalii Przybysz. Dyskografię Zalewskiego zamyka wydany 26 stycznia album „Zalewski śpiewa Niemena” będący zapisem nowych interpretacji utworów Czesława Niemena.

A na koniec Koniec Świat

Koniec Świata to już wizytówka Przystanku Woodstock. Zespół po raz pierwszy zagrał na Przystanku Woodstock w 2003 roku, kiedy festiwal odbywał się jeszcze w Żarach. Z biegiem lat dwukrotnie gościli również w Kostrzynie nad Odrą – na 12. i 23. Przystanku Woodstock. W tym roku spotkamy ich na Małej Scenie. Koniec Świata to rock&rollowo- folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce, a także Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Zespół występował na największych festiwalach tym: Jarocin Festiwal, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy. Na siedmiu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną. Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami. To profesjonaliści w pełnej krasie, również na koncertach. Wszystkie elementy    stawiają Koniec Świata w gronie pretendentów do miana „głosu pokolenia” dzisiejszych dwudziestoparolatków.

Po 23 latach Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol’And’Rock Festiwal – największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, w tym między innymi: The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls, Arch Enemy oraz Lao Che.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: