KULTURA:MUZYKA:

5 dni do One Love Sound Fest! Sprawdźcie nowości

Już tylko kilka dni dzieli nas od 14. edycji największego halowego muzyki reggae w Europie. W najbliższą sobotę we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się One Love Sound Fest 2017. Podczas tegorocznej edycji czekają kolejne nowości. 

Każda edycja One Love Sound Fest jest inna. Niezmiennie od lat motywem przewodnim pozostaje muzyka reggae. Organizatorzy co roku starają się jednak urozmaicać stylistykę muzyczną o gatunki pokrewne. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie artystów specjalizujących się również w brzmieniach  roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music, a także  w muzyce elektronicznej. O szczegóły 14. edycji festiwalu, artystów oraz nowości  zapytaliśmy Darię Kubasiewicz- rzeczniczkę prasową One Love Sound Fest.

Cały czas staramy się rozszerzać ofertę muzyczną festiwalu między innymi poprzez założenie, że One Love Sound Fest nie jest tylko festiwalem muzyki reggae. Główne gwiazdy w tym roku specjalizują się jednak w muzyce z tego gatunku. Są to zarówno gwiazdy polskie takie jak : Maleo Reggae Rockers, które będzie świętowało swój jubileusz 20- lecia, czy uwielbiany przez naszą publiczność Mesajah, ale również goście z Jamajki w postać Alborosie wraz z zespołem Shengen Clan oraz Delle, który jest wokalistą niemieckiej grupy Seeed. Oprócz ich koncertów, w tym roku na trzech scenach, usłyszymy również rytmy roots, hip-hop, czy elektronikę. Takim fenomenem w tym roku będzie występ katalońskiej grupa ZOO, która prezentuje muzykę z pogranicza wszystkich tych gatunków.Daria Kubasiewicz

W tym roku uczestnicy będą mogli zobaczyć zarówno muzyków, którzy gościli już na scenach festiwalu, jak i tych, którzy odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy. Większość z nich zaprezentuje się na scenie Soundsystemowej, która w tym roku zmieni swoją lokalizację. Nie jest to jednak jedyna nowość. W tym roku w ramach współpracy z biurem festiwalowym Impart powstanie scena Wrosound Stage.

Scena Soundsystemowa również w tym roku będzie ciekawa. W ramach współpracy ze słowackim festiwalem Uprising Festival postanowiliśmy zaprosić na One Love artystów występujących na tym wydarzeniu. W tym roku scena Soundsystemowa ma również nową lokalizację i będzie mieściła się w sali Cesarskiej Hali Stulecia, gdzie odbywało się kino festiwalowe. Nie są to jedyne nowości. Kolejna współpraca, którą nawiązaliśmy zaowocowała trzecią sceną – Wrosound Stage, gdzie będą prezentowali się artyści prezentujący muzykę elektroniczną.Daria Kubasiewicz

Całość rozmowy z Darią Kubasiewicz- rzeczniczką prasową One Love Sound Fest 2017 znajdziecie poniżej:

Harmonogram wydarzenia i rozpiskę artystów znajdziecie w poniższym linku:

Jedna miłość do muzyki!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: