AUDYCJE 96 FM:Kultura

Mandat za czytanie! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Kiedy słyszymy policjant, najczęściej widzimy tego, który z lizakiem w ręku zatrzymuje nasz samochód. Mandaty! Tego boimy się najbardziej. Dzisiaj sprawdzamy, czy Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zielonej Górze jest rzeczywiście taki groźny? Wlepiłby mandat za czytanie podczas jazdy? Bez wątpienia!

 

Komisarz Tomasz Szuda,  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, bardzo lubi swój zawód. Zapytany o to, jak zaczęła się przygoda z mundurem, odpowiedział wprost.

Zielona Góra czyta z Indexem 30.03.2017 r., cz. 1

O policjantach z drogówki mówi się, że nie ma z nimi dyskusji. Jest wykroczenie, jest i mandat.  Możemy potwierdzić, że są bardzo konkretni. Posłuchajcie, czego na co dzień komisarz czyta najwięcej.

Zielona Góra czyta z Indexem 30.03.2017 r., cz. 2

Pamiętajcie, że w samochodzie słuchamy audiobooków albo radia ( nie obrazimy się, jeśli to będzie Index). Kiedy poprosiliśmy o krótkie wspomnienia z okresu szkolnego, nasz gość uśmiechnął się i przypomniał sobie, jaki był mały Tomek w szkole.

Zielona Góra czyta z Indexem 30.03.2017 r., cz. 3

Prywatnie jest bardzo dumny ze swojej córki. Role się odwróciły, kiedyś czytał jej bajki, teraz ona czyta jemu.

Zielona Góra czyta z Indexem 30.03.2017 r., cz. 4

Komisarz Tomasz Szuda poczyta teraz nam wszystkim. Fragment jest dzisiaj wyjątkowy. Jesteśmy w momencie, w którym Winicjusz przyjmuje chrzest. Ogarnęło go tak wielkie uniesienie, że wzniósł oczy i ręce ku niebu i zaczął pytać Chrystusa, czy teraz jest Go godnym. Niestety, na zewnątrz miasto nadal płonęło.

Quo vadis” czyta Tomasz Szuda:

Zielona Góra czyta z Indexem 30.03.2017 r., cz. 5

 
Chilonides umarł na krzyżu- takie odpowiedzi nadesłaliście. Oczywiście za wszystkie dziękujemy. Nagroda miesiąca zostanie wylosowana już w kolejnym odcinku. Ostatnie pytanie marcowe brzmi: Jakie imię nosiła matka Nerona? Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem .

 
Kolejny odcinek już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

 
Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: