KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

“W objęciach pisarza” Marcin Radwański [Książka na receptę]

Tym razem do rąk czytelników trafia premierowy zbiór mini opowiadań “W objęciach pisarza”, w których autor opisuje relacje, przeważnie damsko – męskie, o różnej temperaturze i  intensywności uczuć. Marcin Radwański zadbał o różnorodność i w opowiadaniach znajdziemy szczyptę humoru, autoironii, nostalgii i kryminalnej intrygi.

Niech Was nie zwiedzie okładka “W objęciach pisarza” i powierzchowny opis, który zwykle kojarzy się tylko z namiętnością, miłością czy zdradą. Radwański potrafi zaskoczyć czytelnika i niespodziewanie raczy nas różnymi gatunkowo “przystawkami”: od opowiadań obyczajowych, poprzez fantastykę aż po miniatury kryminalne. Konstrukcja fabularna opowiadań i zaskakujące zakończenia zachęcają do powrotów i kilkukrotnego czytania na nowo.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z autorem.

W kalejdoskopie układ kolorowych szkiełek zależy od potrząsania lunety przez oglądającego. A w życiu spotkania przyjaciół, kochanków, czy nieznanych sobie przechodniów zależy od zwykłego przypadku czy ślepego losu. Zdarzenia, nastroje, ulotność rozmów, puste hotelowe pokoje, kawiarnie, czy zamglone ulice oplatające blokowiska tworzą klimat dla samotniczego życia bohatera/pisarza. Czasem w nurt codzienności wpada Ona – dziewczyna, kochanka lub żona, które zmieniają wszystko. Na wiele sposobów można rozwinąć początek tych intrygujących znajomości, a kilka z nich proponuje i opisuje Marcin Radwański w zbiorze opowiadań “W objęciach pisarza”. Daj się zaskoczyć.

Marcin Radwański, pisarz, autor powieści “Natalia Carpetieri”, książki z wierszami “Czekając na…”, zbiorów opowiadań “Skok w przepaść”, “Miłość” oraz kryminałów “Nieprzypadkowa ofiara”, “Nie odrzucaj mnie”, “Danie główne” i “Kolekcjoner”.

Audycja “Książka na receptę” na antenie Radia Index 96 fm w środę po godzinie 17:00.

Zobacz więcej
Back to top button
X