AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Trzy jubileusze na festiwalu „Proza Poetów” [Norwid Movie]

Jubileuszową, dziesiątą edycję ma w tym roku Festiwal Literacki „Proza Poetów” w Zielonej Górze. Jest to wydarzenie, które promuje twórców związanych z regionem lubuskim. Nie brakuje na nim także literatów znanych w całej Polsce. Celem imprezy jest promocja tych autorów, którzy wydali swoje książki w ciągu ostatniego roku.

Tegoroczna „Proza Poetów” będzie tak naprawdę podwójnym albo i potrójnym świętem. 25-lecie będzie obchodzić Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów, a 50-lecie pracy artystycznej – jego założycielka, Jolanta Pytel. Zaproszeni goście to także m.in. Przemysław Piotrowski, Inga Iwasiów i Angelika Kuźniak.

Angelika Kuźniak, reporterka i biografistka, tym razem napisała kolejną biografię, „Boznańska. Non finito”. Troszeczkę inny klimat zaproponuje z kolei młoda reporterka, dziennikarka Magda Łucyan. Ta młoda osoba specjalizuje się w rozmowach z ludźmi, którzy kształtowali naszą przeszłość. Tym razem będziemy rozmawiać o cyklu portretów, zatytułowanym „Powstańcy”.

Patronką festiwalu jest Anna Tokarska – poetka, zdobywczyni Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i członkini Związku Literatów Polskich. Artystka zmarła w 2013 roku.

Festiwal dzięki temu każdego roku przypomina twórczość Anny Tokarskiej. Staramy się realizować w tej chwili obietnicę z ubiegłego roku, że wydamy utwory zebrane Ani Tokarskiej. W tym roku udało nam się pozyskać środki i być może jeszcze pod koniec festiwalu ten zbiór się ukaże.

Festiwal „Proza Poetów” odbędzie się między 9 listopada a 3 grudnia. Spotkania autorskie będą organizowane w sali im. Janusza Koniusza, a także transmitowane na żywo w mediach społecznościowych biblioteki Norwida.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: