KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Tęsknisz za literaturą? Bądź na spotkaniach w „Norwidzie”. Również osobiście!

Dwa literackie spotkania szykuje w najbliższym czasie biblioteka Norwida. Będzie to kolejny Lubuski Czwartek, a także pierwsza odsłona nowego cyklu – „Czytelnia Dramatu”.

Dziś (18 czerwca) gościem biblioteki będzie Zofia Mąkosa – pisarka urodzona w Kargowej, dwukrotna laureatka Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za książki z serii „Wendyjska winnica”. Niedawno ukazał się trzeci tom tej powieści, zatytułowany „Dolina nadziei”. I to właśnie o nim będzie mowa w trakcie spotkania.

Zapraszamy na to spotkanie na żywo na Facebooku biblioteki. Będzie możliwość nie tylko udziału w tym spotkaniu, ale także – porozmawiania z panią Zofią Mąkosą na temat jej twórczości czy też jej najnowszej powieści. Pani Zofia Mąkosa jest jedną z najpopularniejszych lubuskich pisarek. Urodziła się w Kargowej, dzieciństwo spędziła w Chwalimiu.

Transmisja ze spotkania z Zofią Mąkosą rozpocznie się o godzinie 18:00.

W poniedziałek, również o 18:00, poznamy za to bliżej współczesną twórczość dramaturgiczną. Utwór „Nieczystość” przedstawi aktor Zdzisław Wardejn. – Wszystko to pod czujnym okiem autora dramatu, jednego z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy i reżyserów: Tomasza Mana – dodaje Anna Urbańska.

I tu czeka nas nowość, bo spotkanie odbędzie się zarówno online, jak i z udziałem publiczności. W sali im. Janusza Koniusza będzie mogło zasiąść 50 osób. Obowiązują więc miejscówki, które można rezerwować do poniedziałku (22 czerwca), do godziny 12:00. Zgłoszenia przyjmuje Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń (tel. 68 45 32 635, e-mail: promocja@wimbp.zgora.pl).

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: