KSIĄŻKA:MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Syn wyśpiewa poezję ojca. Aktorskie refleksje w spektaklu „Życie raz”

Aktywnie mimo pandemii mijają wakacje w bibliotece Norwida. Wojewódzka książnica zachęcała do udziału w spotkaniach autorskich – zarówno osobiście, jak i przez internet. Prezentowała książki twórców związanych z naszym regionem, np. Haliny Bohuty-Stąpel i Alfreda Siateckiego. Łączy również literaturę z muzyką, czego dowodem jest chociażby najbliższy spektakl „Życie raz”.

Na scenie w sali im. Janusza Koniusza wystąpi wraz z zespołem Jan Mierzyński, gorzowski aktor. Zaśpiewa utwory, które powstały na podstawie tekstów jego ojca, Witolda Mierzyńskiego. Spośród 500 wierszy aktor wybrał 14, do których muzykę skomponował Marek Popis.

Witold Mierzyński – poeta, dramatopisarz, a także aktor Teatru Dramatycznego w Płocku, nieżyjący już od 2017 roku – pozostawił bardzo bogatą spuściznę, kilkanaście tomików wierszy. Po śmierci ojca syn, Jan Mierzyński zdecydował się opracować muzycznie i zaprezentować te wiersze. Powstał spektakl „Życie raz”, zresztą Witold Mierzyński wydał pod tym tytułem tomik poetycki.
mat.prasowe

Również to wydarzenie będzie miało dwie formy: spotkania w budynku biblioteki oraz transmisji internetowej. Jeśli chcemy w nim uczestniczyć osobiście, powinniśmy to wcześniej zgłosić bibliotekarzom.

Uprzejmie prosimy o telefoniczną bądź mailową rezerwację swojej obecności. Wynika to z panujących obostrzeń. Musimy tego pilnować, a wcześniejszy kontakt zapewnia nam możliwość przygotowania listy uczestników tego wieczoru.

Spektakl poetycko-muzyczny „Życie raz” zobaczymy w czwartek, 13 sierpnia o 18:00. Transmisja będzie prowadzona na stronie biblioteki Norwida.

Więcej o letnich wydarzeniach w „Norwidzie” – w całej rozmowie Magdaleny Faron z Dorotą Kaczmarek.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: