KSIĄŻKA:LUBUSKIE:

Przybywa nam lubuskich twórców – najnowszy numer „Pro Libris” już jest!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze prezentuje najnowszy numer swojego czasopisma literacko-kulturalnego „Pro Libris” zatytułowanego „Progresja”.

Podtytuł „Progresja” podkreśla zarówno rozwój samego pisma, jak i twórczości regionalnych artystów. W najnowszym numerze znajdziemy nie tylko publikacje znanych już twórców, jak m.in.: Mirosławy Szott, Czesława Sobkowiaka czy Joanny Kapicy-Curzytek, ale także tych debiutujących na łamach  „Pro Libris”, czyli m.in.: Anny Witkowskiej, Justyny Stachury, Klaudii Małagockiej. Obok poezji i tekstów prozatorskich, w nowym numerze „Pro Libris” nie zabraknie felietonów i recenzji. W tekście Aliny Kruk upamiętniona została zmarła w tym roku poetka Barbara Konarska.

Ponadto nie zabrakło uwiecznienia lubuskich imprez kulturalnych, tu m.in. tekst dra Andrzeja Bucka dotyczący Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Gangsta Film.

Całość numeru upiększają prace Michała Hrisulidisa, malarza, ilustratora, scenografa.

Promocja najnowszego numeru „Pro Libri”s miała miejsce 25 listopada w Bibliotece Norwida podczas „Krakowskiego Salonu Poezji”. O literackich wspaniałościach, czekających na czytelników mówiła sekretarz redakcji Ewa Mielczarek i dr Andrzej Buck.

Czasopismo do nabycia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: