KSIĄŻKA:

Fantastyczny wynik Fantazji Zielonogórskich! Znamy najlepsze opowiadania

Jeden z najpopularniejszych konkursów literackich w regionie – Fantazje Zielonogórskie – został rozstrzygnięty. Autorów najlepszych opowiadań fantastycznych z historią miasta w tle wybrał Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

Konkurs odbył się po raz siódmy. Główną nagrodę otrzyma Dawid Cieśla za opowiadanie „Diabolus ex Machina”. Jury doceniło jego połączenie kryminału z motywem magii, paktów z diabłami oraz oczywiście przeszłością miasta.

Kapituła konkursu postanowiła przyznać również trzy wyróżnienia. Uhonorowano nimi: Przemysława Morawskiego za tekst „Ostatni człowiek w mieście”, opowiadanie „W/U” autorstwa Alicji Tempłowicz oraz „Kłamstwa i cyrograf” Michała Rybińskiego.

Ze względu na 35-lecie klubu Ad Astra wybrano też najlepszy tekst, który do niego nawiązuje. To utwór Bożeny Tomaszek „Pasja”.

Prace znajdą się w pokonkursowym zbiorze opowiadań, obok takich tekstów jak „Zero z bonusem”, „Winobranie” i „Dysonanse”, które również zgłoszono do konkursu.

Wręczenie nagród i premiera siódmego tomu „Fantazji Zielonogórskich” nastąpi w trakcie Bachanaliów Fantastycznych. Impreza ta odbędzie się w dniach 15-17 września.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X