KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Dla fanów powieści z dreszczykiem – „Zaproszenie na śmierć”. Spokojnie, to promocja książki!

Dziś dla wszystkich spragnionych kontaktu z literaturą rozpoczynają się spotkania z serii „Z książką na leżaku”. Gośćmi biblioteki Norwida przez całe wakacje, co czwartek, będą lokalni pisarze. Jako pierwszy do sali im. Janusza Koniusza zawita Alfred Siatecki, autor licznych powieści kryminalnych.

Najnowsza książka autora nosi tytuł „Zaproszenie na śmierć”. To trzydziesta druga publikacja w jego dorobku. Ze względu na okoliczności, miała nietypową premierę.

Najpierw „Zaproszenie na śmierć” ukazało się jako ebook, później jako audiobook. W wersji papierowej książka ukazała się dopiero pod koniec maja. Jak sam autor o niej mówi, jest to opowieść obyczajowa z mocnym wątkiem kryminalnym, której akcja rozgrywa się między innymi pod zielonogórskim niebem i po obu stronach granicznej Nysy.

Cykl „Z książką na leżaku” jest wakacyjnym odpowiednikiem „Czwartków Lubuskich”, czyli spotkań autorskich, które odbywały się w ciągu roku. Biblioteka organizuje go od kilku lat w partnerstwie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury.

Proponujemy dziewięć spotkań autorskich z zielonogórskimi pisarzami i poetami. Książki, które chcemy prezentować w cyklu „Z książką na leżaku”, pojawiły się stosunkowo niedawno w dorobku zaproszonych gości. W związku z panującą sytuacją nie mieli okazji do prezentacji, promocji książek, więc stwarzamy taką szansę.

 

Promocja powieści Alfreda Siateckiego – już dziś, 2 lipca o 18:00. Liczba miejsc w sali im. Janusza Koniusza jest ograniczona do 50, jednak w spotkaniu można też uczestniczyć wirtualnie. Transmisja odbędzie się na facebookowej stronie biblioteki Norwida.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: