AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Biblioteka Pana Kleksa bawi i uczy nasze dzieci [NORWID MOVIE]

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w swojej bogatej ofercie ma wiele ciekawych propozycji dla młodszych czytelników. Oprócz warsztatów plastycznych “Pani Ania uczy rysować”, czy “Pacynkowej wieczorynki”,  zielonogórska książnica przygotowała lekcje online dla chętnych klas ze szkół podstawowych prowadzone przez bibliotekarzy Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży.

Do wspólnego czytania i rysowania w czasie lekcji online zachęcała w programie “Norwid Movie” Justyna Stachura z Biblioteki Pana Kleksa czyli Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży. Najbliższa lekcja odbędzie się 4 marca (w czwartek), o godz. 9:30. Na następne spotkania można zarezerwować termin telefonicznie, dzwoniąc pod numer 65 45 32 610 do Biblioteki Pana Kleksa.

Chcemy zachęcić wszystkich nauczycieli szkolnych do kontaktu i wzięcia udziału w lekcjach bibliotecznych online. Odbyło się już kilka takich spotkań w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży i wychodzą one bardzo ciekawie. Wiadomo, że nie jest to taka sama relacja jak w lekcji na żywo, aczkolwiek udaje się stworzyć ciekawe formy zajęć np. warsztaty komiksowe. Prosimy o wcześniejszy kontakt, a my umówimy bibliotekarza lub nauczyciela i przygotujemy stosowane materiały, by ta lekcja była interesująca.

Norwid łączy też pokolenia. W “Czytelni bez granic” seniorzy czyli “przyszywane” babcie i dziadkowie czytają bajki i opowiadania przedszkolakom.

Projekt „Czytelni bez granic” jest kontynuowany już trzeci rok. Tegoroczną edycję rozpoczęliśmy w lutym i jest ona trochę zmieniona. Wcześniej bajki były czytane na żywo przez osoby z koła emerytów i rencistów przy szkole podstawowej nr 13 w Zielonej Górze i to się nie zmieniło, natomiast zmianie uległo w jaki sposób czytamy. W projekcie biorą udział trzy filie: Biblioteka Pana Kleksa, Biblioteka Piotrusia Pana i Biblioteka Bromby i Przyjaciół, oraz trzy grupy przedszkolne z Zielonej Góry. Do nagrania wybraliśmy bajki mniej znane. Wygląda to tak, że książki czytane są przez członków koła, filie biblioteczne przygotowują „karty pracy”, które razem z nagraniem przekazywane są grupom przedszkolnym. Dzieci wypełniają wspomniane karty i razem z pracami plastycznymi, zdjęciami oraz relacją z wysłuchania czytania są odsyłane z powrotem do Nas.

Dla tych, którzy uwielbiają rywalizację, swobodę twórczą i frywolne rymowanki, biblioteka Norwida przygotowuje konkurs “Wiosenna fraszka”. Już niebawem szczegółowy regulamin będzie dostępny na stronie internetowej WiMBP im. C. Norwida.

Już niebawem, 19 marca pojawi się nowy konkurs dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat. Filia nr 9 wspólnie z Lubuskim Laboratorium Książki ogłosi konkurs „Wiosenna Fraszka”. Zbliżający się Pierwszy Dzień Wiosny i Międzynarodowy Dzień Poezji sprawią, że konkurs idealnie wpisze się w marcowy klimat. Wszystkich zainteresowanych prosimy o regularne śledzenie naszej strony internetowej, na której niebawem pojawi się regulamin.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-rozmowy “NORWID MOVIE” na portalu wzielonej.pl i radiowym facebooku.

mat.prasowe

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: