KSIĄŻKA:

Alternatywne rozmowy

Książka “Wywiady bez kitu” to zbiór rozmów, które przeprowadzili dziennikarze niezależnego krakowskiego Radia Bez Kitu – legendarnej rozgłośni internetowej, która dla wielu stała się przestrzenią do rozmawiania o muzyce „bez kitu”.

Wypowiedzi polskich artystów odsłaniają nagą prawdę o rynku muzycznym. Są dowodem na to, że bycie niezależnym artystą rzadko wiąże się ze sławą i bogactwem, a częściej jest ciężką pracą w trudnych warunkach za niewielkie pieniądze. Na pytania odpowiadają między innymi Kasia Nosowska, Muniek Staszczyk, Maciej Maleńczuk, Lech Janerka, Renata Przemyk, Stanisław Soyka i inni równie ważni muzycy. Książka liczy aż 400 stron!

Dzięki tym rozmowom można poczuć się, jak na koncercie, który odbył się pięć lat temu i na którym się nawet nie było. Spojrzenie na wypowiedzi muzyków z perspektywy czasu pozwala zweryfikować ich poglądy, sprawdzić, czy mieli rację w swoich przewidywaniach na przyszłość, a także przyjrzeć się zespołom, które już nie istnieją i być może w ich słowach doszukać się przyczyn rozpadu. Czytanie kart tej książki jest jak podróż w czasie lub jak odnajdywanie skarbów w starych gratach na strychu. W każdym wywiadzie znajduje się pierwiastek ponadczasowy.

Autor: UZetka.pl

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: