AUDYCJE 96 FM:Kultura

[ Z Indexem w Londynie ] na językach!

Gabi Dydak jest na językach albo- jak kto woli- na ustach wszystkich słuchaczy audycji Z Indexem w Londynie. W każdy poniedziałek po 09.00 opowiada na fali 96 fm o swoim życiu i studiach w Londynie. Tym razem koncentruje się na języku. Można powiedzieć, że po angielsku jej język już lata, może niekoniecznie jak łopata, ale na pewno jak szybki ptak!

 

Kayah śpiewa, że język ludzki czasem przypomina psa, co zerwał się z łańcucha ciemną nocą. Chyba jednak nie tak łatwo zerwać się językowi z łańcucha, kiedy nie jest naszym ojczystym. Początki posługiwania się językiem w obcym kraju bywają trudne.

Z Indexem w Londynie 20.02.2017 r., cz. 1

Czas na pewno pełni kluczową rolę, ale pomaga też miłość do języka obcego. Kiedy nauka jest przyjemnością, nie uczysz się tak naprawdę ani minuty!

Z Indexem w Londynie 20.02.2017 r., cz. 2

No właśnie, dlaczego w polskiej szkole tak trudno nauczyć się rozmawiać w obcym języku? Do niedawna zwykło się wyjaśniać wszystko niewystarczającą liczbą lekcji. Dopóki nadal będzie u nas panowała obsesja oceniania, a nie używania języka, mamy marne szanse na zmianę. Na szczęście coraz częściej w szkołach pracują lektorzy, co zdecydowanie poprawia jakość naszych konwersacji. Dobrze też mieć wsparcie z zewnątrz, o które Gabi zadbała.

Z Indexem w Londynie 20.02.2017 r., cz. 3

A jakie są angielskie rozmowy Polaków? Coraz lepsze. Jesteśmy wśród dziesięciu najlepiej władających językiem angielskim narodów na świecie,choć zdarzają się błędy.

Z Indexem w Londynie 20.02.2017 r., cz. 4

Uczyć się angielskiego można bardzo długo. Są tacy, którzy robią to kilkadziesiąt lat. Nauczyć się to zupełnie inna sprawa, dlatego przyda nam się kilka rad od kogoś, kto już potrafi.

Z Indexem w Londynie 20.02.2017 r., cz. 5

Wydaje się, że dzisiaj znajomość angielskiego to po prostu konieczność,chociaż wielu pewnie ma ochotę dodać w tym momencie za Rejem-  A niechaj narodowie wżdy postronni znają,iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!

 

Odwiedzajcie  Gabi na instagramie i snapchacie ( gabi_dydak)

Do usłyszenia za tydzień!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: