Kultura

„Immatrykulacja” po raz drugi. Nowy Jared Płytą Tygodnia

Fani zielonogórskiej grupy Jared na nowy krążek swoich ulubieńców musieli czekać cztery lata. Warto było, bo właśnie ukazuje się „Immatrykulacja” drugi w dorobku krążek grupy.

Swój wkład w tytuł płyty miał Paweł Suszyński, który w ostatnim czasie rozpoczął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim.  Nowy album, to powrót na scenę z nową energią. Praca nad płytą wiązała się z burzą mózgów w trakcie prób.

Droga do nagrania całego materiału wyglądała bardzo ciekawie. Potrzebowaliśmy dwóch lat żeby, to wszystko zamknąć. Niektóre utwory powstały na samym końcu prac, kiedy już miksowaliśmy część materiału. Na krążku znalazło się 15 utworów, a przed każdym znajduję się wstawka, która odnosi się do studiów, tak, aby słuchacz odniósł wrażenie, że płyta brzmi jak wykład. Paweł Suszyński

Słuchając nowego materiału zespołu Jared można odnieść wrażenie, że album podzielony jest na dwie części. Pierwsza, to brzmienie znane z debiutu „Do Ciebie, Do domu”, a druga to muzyczna ewolucja. Zespół nabrał doświadczenia, co udowadnia warstwa tekstowa, gdzie muzycy unikają śpiewania o szkolnych dziewczynach, a raczej skupiają się na życiu.

Ważne dla nas było, że nie przespaliśmy tego czasu. Cały czas graliśmy w Zielonej Górze, a utwory z płyty graliśmy na koncertach. Około 2/3 zagraliśmy przed publicznością, a reszta materiału będzie nowością. Teraz naszym celem jest promocja płyty. Paweł Suszyński

Przed grupą Jared dużo pracy związanej z promocją krążka. Ostatnio grupa wystąpiła w programie Index Live Session

Wywiad z grupą Jared

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: