FILM:KulturaZIELONA GÓRA:

“Wierny ogrodnik” reż. Fernando Meirelles. Nie każdy ogród rodzi zdrowe owoce[FILMOPOLIS]

W „Filmopolis” wracamy do dobrych filmów sprzed lat. Obraz „Wierny ogrodnik” w reż. Fernando Meirellesa trzeba obejrzeć z trzech powodów. Po pierwsze: dobra fabuła, po drugie: ciekawe zdjęcia i montaż, i po trzecie: świetna rola Rachel Weisz, za którą zgarnęła Oscara! Niby nic w tym nadzwyczajnego, ale treści w nim zawarte mają dużo wspólnego z dzisiejszą pandemią i szczepieniami.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Johna le Carré. Thriller szpiegowski, który demaskuje koncerny farmaceutyczne testujące lekarstwa na ludności afrykańskiej i tym samym oszczędzające na długoletnich badaniach laboratoryjnych, może dawać wiele do namysłu w temacie etyki wielkich korporacji.

Jednocześnie film Fernando Meirellesa dobrze się ogląda, bo jest to opowieść o pięknej miłości między Justinem (Ralph Fiennes) i Tessą Quayle (Rachel Weisz), dyplomatom wierzącym w nienaganne reguły i pokojowe rozwiązanie sporów, oraz zbuntowaną działaczką organizacji pozarządowych. Szczęście, czułość i namiętność związku zostają przerwane nagłą śmiercią Tessy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej recenzji.

ocena: Magda Faron 7,5/10, Marcin Olechnowski 10/10.

reżyseria – Fernando Meirelles
scenariusz – Jeffrey Caine
gatunek – Melodramat / Thriller
produkcja – Chiny / Niemcy / USA / Wielka Brytania

 

Kolejny odcinek FILMOPOLIS w każdy piątek po 14:00 na radiowym Facebooku i portalu wzielonej.pl

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: