AUDYCJE 96 FM:FILM:ZIELONA GÓRA:

“Szklany zamek” reż. Destin D. Cretton. Rodzina inna niż wszystkie [FILMOPOLIS]

“Szklany zamek” w reż. Destina Daniela Crettona można potraktować jako opowieść o ekscentrycznej rodzinie, która ma świetny patent na szczęście. Łamanie reguł społecznych, koczownicze życie na skraju nędzy nie wszystkim wychodzi na dobre. Zapraszamy do “Filmopolis” na kolejną recenzję.

Dziennikarka Jeannette (Brie Larson) powoli układa swoje życie osobiste i zawodowe w Nowym Jorku. Jest to dla niej spełnienie marzeń i ogromny awans społeczny. Jednak wspomnienia z dzieciństwa nie dają o sobie zapomnieć. Oryginalne i pełne fantazji wychowanie w rodzinie pary hippisów – ojca Rexa (Woody Harrelson) i matki Rose (Naomi Watts), skrywa mroczną tajemnicę.

Jeannette i trójka jej rodzeństwa musiała szybko dorosnąć i uporać się z alkoholizmem ojca i beztroską matki. Czy bohaterka uwolniła się od koszmaru? Czy filmowa opowieść “Szklany zamek” nakręcona na podstawie pamiętników Jeannette Walls jest słodko – gorzkim wspomnieniem, które zakrywa realne problemy dorosłych dzieci alkoholików? Odpowiedzi znajdziecie w filmie, a My zapraszamy do obejrzenia naszej recenzji.

ocena: Magda Faron 5/10, Marcin Olechnowski 8/10.

reżyseria – Destin Daniel Cretton
scenariusz – Destin Daniel Cretton / Andrew Lanham
gatunek – Biograficzny / Dramat
produkcja – USA/ 2017

Kolejny odcinek FILMOPOLIS w każdy piątek po 14:00 na radiowym Facebooku i portalu wzielonej.pl

mat.prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X