FILM:

Szczypta soli na koniec przygotowań. Już wkrótce wystartuje Solanin Film Festiwal!

Młodzi filmowcy często mają kłopot z zaprezentowaniem owoców swojej pracy. Na szczęście są festiwale, które dają im szansę na sukces. Jeden z nich rozpocznie się już wkrótce.

Organizatorzy dopinają ostatnie guziki, żeby ósma odsłona Solanin Film Festiwal odbyła się tak, jak należy. W tym roku wydarzenie różni się od edycji z lat ubiegłych. Nie tylko za sprawą ilości zgłoszeń, ale i zaangażowania władz miasta oraz powiatu. Grzegorz Potęga, jeden z organizatorów nie krył zadowolenia z pomocy.

Grzegorz Potęga, organizator Solanin Film Festiwal

Dzięki władzom Nowej Soli festiwal zyskał nową siedzibę. Wszystko za sprawą unowocześnienia Nowosolskiego Domu Kultury, który wkroczył w XXI w. Więcej na ten temat powiedział Jacek Milewski, wiceprezydent miasta Nowa Sól.

Jacek Milewski, Wiceprezydent Miasta Nowa Sól

W organizacji Solanina pomogły również władze powiatu. Jak co roku przekazały one dofinansowanie na festiwal. Waldemar Wrześniak, starosta powiatu nowosolskiego jest zdania, że to wydarzenie z roku na rok jest coraz bardziej prestiżowe.

Waldemar Wrześniak, Starosta Powiatu Nowosolskiego

Solanin Film Festiwal to przede wszystkim impreza dla miłośników kina amatorskiego i offowego. Co roku twórcy filmowi przysyłają swoje produkcje w nadziei, że zostaną one zauważone.

Konrad Paszkowski, organizator Solanin Film Festiwal

W tym roku Solanin Film Festiwal odbędzie się w dniach 17-21 sierpnia w Nowosolskiego Domu Kultury. Program i aktualności znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00