AUDYCJE 96 FM:FILM:ZIELONA GÓRA:

“Supernova” Bartosza Kruhlika. Mocne uderzenie w plexus solaris [FILMOPOLIS]

Obraz “Supernova” to debiut fabularny Bartosza Kruhlika, który niemal w tempie ekspresowym został doceniony przez krytyków filmowych, środowisko branżowe i widzów. Na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2019, reżyser został okrzyknięty objawieniem polskiego kina i następcą Krzysztofa Kieślowskiego. Kino wrażliwe na dramat jednostki, trafnie diagnozujące społeczne problemy doczekało się młodego twórcy, który ma swój wyrazisty charakter pisma.

“Supernova” ocena: Magda Faron 9/10, Bartek Czerniawski 9/10.

To nie jest film łatwy. “Supernova” przynosi katharsis i jak na grecką tragedię przystało oglądamy obraz Kruhlika, żeby coś przeżyć i zrozumieć! Świetne zdjęcia i prowadzenie kamery przez operatora, który na maksymalnych zbliżeniach dotyka ludzkich dramatów i emocji. Rozpacz, strach, wstręt i nienawiść intensywnie zagrane przez aktorów: Marka Brauna (Aspirant Sławek Makowski), Agnieszkę Skibicką (matka), Marcina Zarzecznego (ojciec), Marcina Hycnara (kierowca, polityk), na długo zostają w pamięci.

Na wiejskiej drodze rozgrywa się dramat. Młoda matka z dwójką dzieci ucieka przed mężem pijakiem. Życie kobiety i jej synów przerywa pędząca rządowa limuzyna. Znany polityk, sprawca wypadku ucieka z miejsca zdarzenia. W jednej chwili zmieniają się losy wszystkich mieszkańców wsi.

“Supernova” reż. Bartosz Kruhlik

Reżyseria: Bartosz Kruhlik
Scenariusz: Bartosz Kruhlik
Gatunek: Dramat społeczny
Produkcja: Polska

Kolejny odcinek FILMOPOLIS w każdy piątek po 14:00 na radiowym Facebooku i portalu wzielonej.pl

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: