FILM:

Płomień i Cytryna

Akcja owej produkcji wyreżyserowanej przez Olego Christiana Madsena dzieje się w Kopenhadze roku 1944. Dania znajduje się pod nazistowską okupacją, a tytułowi Płomień i Cytryna to członkowie duńskiego ruchu oporu. Ich zadaniem jest rozprawienie się z kolaborantami. Gdy Płomień otrzymuje polecenie zabicia swojej kochanki, kurierki Ketty, zaczyna kwestionować rozkazy. W gąszczu zależności i tajemnic niełatwo zorientować się kto jest wrogiem, a kto przyjacielem.

Historia opowiedziana w filmie jest oparta na faktach. Ciekawostką odnośnie tej produkcji jest fakt, że współczesną stolicę Danii przemieniono w miasto rodem z lat 40-tych dzięki specjalnej obróbce komputerowej. W roli Cytryny wystąpił rewelacyjny Mads Mikkelsen, znany z „Casino Royale”, „Jabłek Adama” i „Tuż po weselu”.

Seans rozpocznie się w 4 Różach dla Lucienne w środę 25 maja o godzinie 19. Wstęp jest tradycyjnie darmowy. Warto też dodać, że film udostępniony został widzom Filmożarcia dzięki uprzejmości Dunskiego Instytutu Kultury.

Autor: Michał Cierniak

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: