FILM:KulturaZIELONA GÓRA:

“Mitchellowie kontra maszyny” i “Cóż za piękny dzień”. Filmy dla wszystkich [Filmopolis]

Są takie filmy, które możemy oglądać całymi rodzinami. Pierwszy “Mitchellowie kontra maszyny” gwarantuje świetną rozrywkę: porządną dawkę humoru, szybką akcję i oryginalną animację, czyli wysmakowane składniki filmowego koktajlu na familijny wieczór. Zupełnie inaczej ma się sprawa z obrazem “Cóż za piękny dzień” z Tomem Hanksem. W tym przypadku wszystko jest przesłodzone i ocieka różowym lukrem. Ale o smakach i gustach się nie dyskutuje.

Oglądając film animowany “Mitchellowie kontra maszyny” dojdziemy do wniosku, że tylko z rodziną pokonamy wszystkie problemy, szczególnie inwazję robotów, które knują niecny plan wyniszczenia ludzkości. Niby temat banalny, ale atrakcyjnie podany. Szybkie tempo najnowszej  animacji może przyprawić o zawrót głowy, ale trzeba czasem dogonić narrację świata młodego pokolenia!

“Mitchellowie kontra maszyny” Magda Faron 8,5/10, Marcin Olechnowski 8,5/10.

reżyseria- Michael Rianda
scenariusz- Michael Rianda / Jeff Rowe
gatunek- Animacja
produkcja- Hongkong / Kanada / USA
premiera – 30 kwietnia 2021 (świat)

“Cóż za piękny dzień” to autentyczna opowieść o dziennikarzu, który dostał zadanie przeprowadzenia wywiadu z legendą amerykańskiej telewizji Fredem Rogersem (Tom Hanks). Okazuje się, że rozmowa nie należy do łatwych, ponieważ adwersarz unika odpowiedzi na zadawane pytania. Pod czas spotkań redaktor Lloyd Vogel (Matthew Rhys) zdaje sobie sprawę, że musi uporządkować swoje życie i relacje z swoim ojcem (Chris Cooper). Czy pomoże mu w tym bohater telewizyjnego programu dla dzieci?

“Cóż za piękny dzień”Magda Faron 7/10, Marcin Olechnowski 9/10.

reżyseria – Marielle Heller
scenariusz – Micah Fitzerman-Blue / Noah Harpster
gatunek – Biograficzny / Dramat
produkcja – USA
premiera – 2019 (świat)

Kolejny odcinek FILMOPOLIS w każdy piątek po 14:00 na radiowym Facebooku i portalu wzielonej.pl

mat.prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X