>FILM:ZIELONA GÓRA:

“Mare z Easttown” reż. Craig Zobel. Mroki duszy [Filmopolis]

Jeśli wyrastasz i żyjesz w bezpiecznym małym miasteczku w Pensylwanii, to wszystkich traktujesz jak bliższych i dalszych krewnych, którym ufasz bezgranicznie. A co jeśli w tym idealnym i bezpiecznym środowisku zdarzy się morderstwo, a nagie ciało młodej dziewczyny odnajdzie w lesie przypadkowy przechodzień? Wówczas dobrzy sąsiedzi stają się głównymi podejrzanymi.

Detektyw Mare Sheehan (Kate Winslet) nie ma łatwego zadania. Prowadząc śledztwo musi “rozgrzebywać” życie swoje i innych oraz zmierzyć się z mrocznymi tajemnicami. Scenariusz filmu daje szanse na pokazanie aktorskich możliwości Kate Winslet, bo tym razem gra kobietę dojrzałą ze skomplikowaną przeszłością.

Dobrze zrobiony serial kryminalny wciąga jak rzeka. “Mare z Easttown” ma wyśmienitą obsadę: Kate Winslet (Mare Sheehan), Guy Pearce (Richard Ryan) i Evan Peters (detektyw Colin Zabel), która się sprawdziła w innym serialu HBO “Mildred Pierce” (2011). Jednak magnesem dla widza jest ciekawie poprowadzony wątek obyczajowy z psychologicznym  zacięciem. Kto zabił? Ta tajemnica będzie Was trzymać do ostatniego odcinka.

Ocena: Magda Faron 8/10, Marcin Olechnowski 7,5/10.

reżyseria – Craig Zobel
scenariusz – Brad Ingelsby
gatunek –  kryminał/dramtat
produkcja – USA
premiera – 19 kwietnia 2021, HBO i HBO GO

Kolejny odcinek FILMOPOLIS w każdy piątek po 14:00 na radiowym Facebooku i portalu wzielonej.pl

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: