FILM:

Dobry film za darmo, czyli Solanin znów w Jadłodajni

Solanin Film Festival każdego roku przyciąga coraz więcej odbiorców, czego potwierdzeniem była piąta edycja nowosolskiego festiwalu. Jak wiadomo, jednak nie każdy może przyjść i brać udział w projekcjach z różnych powodów – tutaj na wysokości zadania stają organizatorzy. Ci we współpracy z restauracja Zielona Jadłodajnia (ul. Kupiecka 5) dają możliwość ponownego zapoznania się z filmami nadesłanymi na Solanina. Do tego zupełnie za darmo. Rozpoczęcie seansu w czwartek o godzinie 20:00.

A co dokładnie zobaczymy? Listę filmów znajdziecie poniżej:

1. “A Gdyby”

Rok produkcji: 2013

Reżyseria: Kamil Wójcik

Jak mówi przysłowie: gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała, ale czy na pewno? Każdemu zdarzyło się chociaż raz zastanowić nad tym co można byłoby zrobić inaczej. Inaczej, ale czy lepiej? Czy gdybając, jesteśmy w stanie przewidzieć skutki błahej decyzji? A gdyby… w ciągu jednego dnia można by podglądnąć wygdybane sytuacje? Gdyby można zobaczyć, co mogłoby się wydarzyć? Czy gdybanie jest przydatne, a może nigdy nie prowadzi do niczego dobrego?

2. “Dobro, piękno i prawda”

Rok produkcji: 2011

Reżyseria: Balbina Bruszewska

"Dobro, piękno i prawda" to opowieść o współczesnym świecie w którym zainteresowanie dobrem, pięknem i prawdą maleje na rzecz taniej sensacji, dramatów wybuchów, strzelania i innych znacznie ciekawszych rzeczy. To historia człowieka noszącego w sobie wyidealizowany obraz świata, broniącego swoich ideałów i próbującego przelać je na innych. Tytułowy Dobry Pan ponosi klęskę w swojej naiwnej walce o dobro na świecie, na końcu jednak pojawia się promyczek nadziei…

3. “Snępowina”

Rok produkcji: 2011

Reżyseria: Marta Pajek

Historia dziewczyny uwięzionej między dwoma światami, które połączone są cienką pępowiną obrazów i emocji. Snępowina porusza temat snu, który istniejąc na styku światów ciała i ducha, nie daje się uchwycić ani zbadać. Dzieje się w nas, ale jednocześnie poza nami – i dlatego budzi nasz niepokój.

4. ”Terminal”

Rok produkcji: 2013

Reżyseria: Kuba Zubrzycki

W korytarzu szpitalnym spotykają się dwie pary. Młodzi ludzie spodziewają się dziecka, które lada chwila pojawi się na świecie, druga para to starsze małżeństwo, które zostało wezwane do szpitala by zidentyfikować zwłoki swojego syna. Kobiety pod nieobecność mężów zaczynają ze sobą rozmawiać. Okazuje się, że mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Obydwie bardzo cierpią, choć z różnych powodów, ale zdają sobie sprawę, że ich cierpienie ma wspólny mianownik.

5. ”Ring”

Rok produkcji: 2012

Reżyseria: Maciej Cendrowski

Michał ma 21 lat, jest zamknięty w sobie i jedynym ujściem dla jego emocji jest bokserski ring. Pewnego dnia po treningu nowy chłopak z klubu zabiera go do siebie do domu. Bogaty i wyluzowany – wydaje się być jego przeciwieństwem. Pozory jednak mylą.

6. “Echo”

Rok produkcji: 2012

Reżyseria: Marcin Filipowicz

Opowieść o trudnej relacji pomiędzy wymagającym ojcem a jego jedenastoletnim synem. Po dłuższej nieobecności ojciec wraca niespodziewanie i zabiera swojego syna na wakacje. W tajemniczym lesie uczy chłopaka podstawowych umiejętności, które musi znać każdy mężczyzna, by przetrwać w najtrudniejszych warunkach: rozpalania ognia, budowy szałasu, ukrywania się pod wodą…

Autor: Natalia Stępień

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00