AUDYCJE 96 FM:FILM:

“Historia małżeńska” – proza życia opowiedziana z czułością [FILMOPOLIS]

Złote Globy, nagrody filmowe i telewizyjne przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej zwyczajowo uważane są za preludium do Oscarów. W tym roku obraz “Historia małżeńska” w reż. Noaha Baumbacha otrzymał kilka nominacji, m.in. w najważniejszych kategoriach: najlepszy dramat, najlepsza aktorka, najlepszy aktor, najlepszy scenariusz i najlepsza muzyka. Filmopolis nie mogło przejść wobec tego wydarzenia obojętnie.

“Historia małżeńska” to opowieść o szczęśliwym małżeństwie i rodzinie Nicole i Charliego oraz ich dziewięcioletniego syna. Para bliska sobie i zżyta, razem się realizuje we wspólnej pasji aktorskiej i teatralnej. Niestety pewnego dnia to szczęśliwe małżeństwo rozpada się, Nicole i Charlie zgodnie dochodzą do wniosku, że powinni się rozwieść…

Czy dla duetu aktorskiego Scarlett Johansson i Adam Driver film “Historia małżeńska” będzie trampoliną do najważniejszej nagrody filmowej – Oscara? Czy “Historia małżeńska” podobnie jak “Sprawa Kramerów” sprzed czterdziestu laty jest filmem wybitnym?

– Dla mnie to nie jest kino wybitne, bo tam jest wszystko co już było. To jest klasyczna historia o rozpadzie związku młodego małżeństwa. Jedynie ciekawe było to, że mamy bardzo fajną parę aktorską i została pokazana materia życia teatru offowego w Nowym Jorku, i zderzenie postaw prawdziwie twórczych i niezależnych – przekonuje prof. Roman Sapeńko.

– Ja będę tego filmu bronić. Film jest wybitny, zagrany przez wspaniały duet aktorski Scarlett Johansson i Adama Drivera. Jeśli są “czarne konie” to wyścig można wygrać… – zapewnia Magda Faron.

Całej dyskusji na temat filmu można wysłuchać poniżej.

Filmopolis w Radiu Index w każdy piątek po 14-ej.


Reżyseria: Noah Baumbach

Gatunek: dramat, komedia 
Produkcja: USA

Autorka artykułu: Magdalena Faron

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: