AUDYCJE 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Znasz, ale nie wiesz, że znasz. O nietypowych tytułach piosenek [Polski na tapecie]

Tytuł – po nim zwykle rozpoznajemy swoją ulubioną piosenkę. No właśnie, ile razy zdarzało się nam wpisywać w wyszukiwarkę hasła „jedzie pociąg z daleka” czy „pogoda dla bogaczy”? W ostatniej audycji mówiliśmy o tytułach utworów, które nie są do końca oczywiste.

O ile słysząc „w życiu piękne są tylko chwile”, domyślimy się, że chodzi o piosenkę Dżemu (choć jej tytuł brzmi „Naiwne pytania”), o tyle „Tin Pan Alley” może być już sporą zagadką. A chodzi o utwór, w którym padają słowa „Nie wszyscy wielcy już przestali grać, choć powiał wiatr pogodą dla bogaczy”. Piosenka opisuje pewną ulicę w Nowym Jorku, która słynęła z tego, że była siedzibą firm fonograficznych. Jej nazwa to właśnie Tin Pan Alley, czyli Aleja Blaszanych Dachów.

A „Zwierzenia Ryśka, czyli jedzie pociąg” znacie? Może z samej melodii tak, może nawet tańczyliście w „pociągu” na jakiejś imprezie, ale o pełnym tytule tej piosenki nie wszyscy wiedzą. Teraz wy – słuchacze tej audycji – możecie zabłysnąć ciekawostką w towarzystwie ?

Więcej przykładów podajemy w zapisie całej audycji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: