AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Żegnamy 10. Festiwal “Proza Poetów” [Norwid Movie]

WiMBP im. C. Norwida powoli się żegna z Festiwalem “Proza Poetów”.  Ostatnie autorskie spotkanie on line odbędzie się 9 grudnia, o godzinie 18:00.  Gościem naszej książnicy będzie grafik, eseista i autor książek dla dzieci Marcin Wicha.

Pisarz jest laureatem Paszportu „Polityki” za rok 2017 w kategorii: literatura oraz Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za książkę “Rzeczy, których nie wyrzuciłem” w 2018 roku.

Niestety, chyba nikt nie lubi pożegnań, ale za to kończymy takim wielkim przytupem. Naszym i Państwa gościem w najbliższą środę 9 grudni, planowo o godzinie 18:00 będzie Pan Marcin Wicha. Spotkanie będzie prowadzić Pani dr Mirosława Szott. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na to ostatnie spotkanie w ramach 10. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów.

Biblioteka upamiętniając jubileuszowy 10. Festiwal Proza Poetów, zapowiada publikacje, które nawiązują do twórczości patronki Anny Tokarskiej, zielonogórskiej poetki.

To nie jest jeszcze koniec, dlatego że w tym roku ukażą się jeszcze dwie pozycje związane z Festiwalem. Pierwszą jest książka, katalog podsumowujący 10 edycji naszego Festiwalu. Będzie można zobaczyć kto był naszym gościem, przypomnieć sobie tematy naszych spotkań, powspominać. Kolejne pozycja jest związaną z patronką festiwalu Anna Tokarską, ponieważ przygotowaliśmy zbiór utworów poświęcony twórczości naszej poetki.

 

Biblioteka Norwida również przygotowuje się do wydarzeń w nadchodzącym roku 2021. Pierwsze informacje na temat konkursu “Lubuskie Wawrzyny 2020”, będziemy mieli okazję usłyszeć podczas konferencji prasowej zaplanowanej na 10 grudnia, o godz. 10:00. Briefing prasowy odbędzie się w formie zdalnej.

10 grudnia odbędzie się Konferencja inaugurująca Wawrzyny 2020, ponieważ zawsze w nowym roku podsumowujemy rok który odszedł, dlatego najbliższe Wawrzyny są nagrodami literackimi 2020 roku. Na konferencji jej koordynator pan dr Przemysław Bartkowiak będzie opowiadał o idei i sprawach formalnych. Obecni będą również sekretarze trzech rodzajów nagród. Poinformujemy Państwa do kiedy należy zgłaszać prace i jaki będzie to przebiegać. Tradycyjnie Lubuskie Wawrzyny odbędą się w ostatni czwartek lutego 2021.

Norwid nie tylko książką stoi. W czasie kolejnych spotkań wirtualnych mieszkańcy Winnego Grodu będą mogli zakosztować szczyptę dobrego humoru! A to dzięki występowi Halinki Bohut-Stąpel, która premierowo zaprezentuje skecz “Rymowanie na zawołanie”. Wydarzenie odbędzie się online w najbliższą środę 9 grudnia, o godzinie 12:00.

W programie “Norwid Movie” dowiecie się o innych wydarzeniach kulturalnych planowanych między 9 – 10 grudnia. Rozmowa dostępna na facebooku Radia Index.

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: