AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna i Antykwariat, zapraszają! [Norwid Movie]

W programie „Norwid Movie” rozmawialiśmy z naszymi gośćmi, bibliotekarzami Jarosławem Głuszkiem i Adamem Rosą o Wypożyczalni Międzybibliotecznej i Antykwariacie „Volumen”. Biblioteka zaprasza wszystkich, którzy są zarówno „głodni” wiedzy i uwielbiają starsze wydania książek, chociaż nie tylko.

Nasza książnica zaprasza wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty albo piszą artykuły naukowe zawierające bogatą bibliografię do korzystania z Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

Jak każda szanująca się biblioteka, również nasza, prowadzi usługę o nazwie Wypożyczalnia Międzybiblioteczna. Polega ona na tym, że sprowadzamy materiały z innych bibliotek niedostępne w naszych agendach w Zielonej Górze. Każda osoba, która należy do naszej biblioteki ma prawo skorzystać z tej usługi. Na czytelnikach spoczywa “obowiązek” podania tytułu poszukiwanej książki lub artykułu, resztą zajmie się bibliotekarz. Sprowadzamy materiały z bibliotek w Polsce i zagranicy, jeśli jest taka konieczność.

Prawo składania zamówień międzybibliotecznych w WiMBP im. C. Norwida mają czytelnicy posiadający ważna kartę biblioteczną.

„Norwid” nie zapomina o kolekcjonerach i miłośnikach starszych wydań książek, czasopism czy też płyt winylowych. Bibliotekarze zachęcają do zapoznania się z ofertą Antykwariatu Internetowego „Volumen”. Z katalogu możemy wybrać i zakupić dublety, druki zbędne oraz wydawnictwa własne Oficyny Wydawniczej Pro Libris.

Każda książka jest wyceniona. Można również zobaczyć w jakim stanie jest książka, bo skanujemy okładki, czasem gdy są ilustracje albo mapy, to też zamieszczamy skan w opisie książki. Każda książka jest też ważona, bo również wysyłamy zamówione egzemplarze do czytelnika spoza Zielonej Góry. Zamawiający od razu wie ile trzeba zapłacić za książkę i wysyłkę. Zamówienie jest realizowane w ciągu siedmiu dni roboczych.

Jak zapewnia nas Adam Rosa każdy może znaleźć coś dla siebie, literaturę z różnych dziedzin wiedzy, w tym również książki dla dzieci i młodzieży. Nawet mogą się trafić książkowe „perełki”, na przykład piękne wydanie narodowej epopei.

Zdarzają się czasem “perełki” książkowe. Było wydanie “Pana Tadeusza” z bardzo ładnymi ilustracjami. Takie wydanie na różnych portalach internetowych osiąga dużą cenę. Jak tylko wpisaliśmy książkę do katalogu naszego Antykwariatu, od razu znalazł się kupiec i zamówienie zostało wysłane gdzieś w Polskę.

 

W tym odcinku programu “Norwid Movie” dowiecie się o również jak funkcjonuje Wirtualna Czytelnia „Norwida”. Rozmowa dostępna na facebooku Radia Index.

mat.prasowe

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00