AUDYCJE 96 FM:

Nie wyobrażam sobie, żeby w moim otoczeniu nie było książki! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Książka w jej życiu jest obecna odkąd tylko pamięta. O pierwszym czytaniu, wspaniałych czasach liceum, a także o tym, co dzisiaj lubi czytać, opowiedziała Bożena Ronowicz, gość kolejnego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem.

 
Panią Bożenę Ronowicz zna chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Dzisiaj radna, wcześniej Prezydent Miasta Zielonej Góry. Wielu zna ją właśnie z działań społecznych czy samorządowych, ale mało kto wie, jak wyglądało jej dzieciństwo. Nie było łatwe, jednak trudny czas umilała jej właśnie książka.

Zielona Góra czyta z Indexem cz. 1

Często miłość do książki zaczyna się właśnie w domu rodzinnym.Bywa, że rodzice nie zdają sobie sprawy, jak ogromny mają wpływ na kształtowanie kompetencji czytelniczych u swoich dzieci. W domu Pani Ronowicz było inaczej, tam miłość do czytania przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Zielona Góra czyta z Indexem cz. 2

Rzeczywiście pomysł biblioteki rewelacyjny!Miejmy nadzieję, że nasze placówki  wezmą przykład.

Jak możecie się domyślać, z czytaniem lektur Bożena Ronowicz nie miała problemów.Chodziła do wyjątkowej klasy, w której młodzi i ambitni rywalizowali o ilość i jakość przeczytanej literatury. Nie znaczy to, że nie rozumie dzisiejszej młodzieży, która nie zawsze chętnie sięga do lektur szkolnych.

Zielona Góra czyta z Indexem cz. 3

Na co dzień Bożena Ronowicz czyta bardzo dużo. Są to książki typowo specjalistyczne, ale jest też miejsce na literacką odskocznię, na przykład w kryminał, który podrzucają jej uczennice.

Zielona Góra czyta z Indexem cz. 4

No to czytamy! Zanim zanurzymy się w powieść Sienkiewicza pora podziękować za poprawne odpowiedzi.

Styczniowa nagroda książkowa wędruje do Alicji Sypy.

“Quo vadis” czyta Bożena Ronowicz:

Winicjusz doczekał się i wreszcie zobaczył ukochaną Ligię. Jego towarzysz radził, aby wyszli za bramę, ponieważ ludzie zwracają na nich uwagę, bo nie zdjęli kapturów.Co konkretnie zaproponował Chilon?

Wystarczy napisać w prywatnej wiadomości na fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem.

Słyszymy się już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

 

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00