AUDYCJE 96 FM:

Wolność, kocham i rozumiem, czyli o pracy w Stanach! [ Martyna w USA]

Na początku jest work, na travel przyjdzie czas. Martyna Nadstoga, która przebywa w Stanach w ramach studenckiego programu “Work and travel USA”,  tym razem porównuje dwa miejsca, w których miała okazję pracować. Co się liczy w pracy nie tylko u nas? 

 

Na pewno wolność. O niej już można przeczytać w Konstytucji RP. Wolność pracy to jedno, ale wolność w pracy, to już inna historia. Są tacy, którzy uważają, że praca już z góry stanowi rodzaj  zniewolenia. Jedno jest pewne, w pracy spędzamy większą część dnia. Już Jonathan Caroll w jednej ze swoich książek napisał,że pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie. Coś w tym jest. Wciąż narzekamy na pracę, ale bez niej też nie jest kolorowo. Co o pracy w Stanach sądzi Martyna?

Martyna w USA, 24.07.2017 r. cz. 1

Co różni jeszcze obie prace poza wspomnianym menu? Jak traktuje się pracownika?

Martyna w USA, 24.07.2017 r. cz. 2

Martyna zwraca też szczególną uwagę na samych klientów.

Martyna w USA, 24.07.2017 r. cz. 3

I to chyba najważniejsze- umieć zostawić problemy z pracy w pracy. Co jeszcze może zaskoczyć tych, którzy obsługują bogatych klientów?

Martyna w USA, 24.07.2017 r. cz. 4

Nawet jeśli w pracy ktoś wyładowuje się na nas, o czym wspomina Martyna, najważniejsze, by umieć zachować wewnętrzną niezależność i wspomnianą wolność.  O tej  sporo się mówi w ostatnich dniach w Polsce. Demonstracje czy emocje związane z reformą sądownictwa,  to temat numer jeden w kraju.  Czy przeciętny Amerykanin interesuje się tym, co się u nas dzieje?

Martyna w USA, 24.07.2017 r. cz. 5

Małżonka prezydenta Polski- swoim nieoczekiwanym gestem-  zaskoczyła widać nie tylko Polaków. A czym zaskoczy nas Martyna Nadstoga? O tym już za tydzień na 96 fm!

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: