AUDYCJE 96 FM:FILM:

W kabarecie Boba Fosse’a czy Rona Howarda?

Come to the cabaret, chodźcie do kabaretu – macie do wyboru ten z 1972 toku albo współczesny. Czy humor Rona Howarda wbije was w fotel? A może nie do śmiechu bohaterom filmu Boba Fosse’a? Jedno jest pewne – życie to prawdziwy kabaret.

 

W kolejnym odcinku Filmowych piątków Andrzej z Małgosią wybrali film Boba Fosse’a z z Lizą Minnelli i Michaelem Yorkiem w rolach głównych. To pozycja, którą trzeba zobaczyć! Reżyser ukazał Berlin w 1931 roku przez pryzmat nocnego kabaretu, warto tam wstąpić.

Filmowe piątki z Andrzejem i Małgosią, 08.06.2018 r., cz.1

O ile Kabaret to film- w obu opiniach- naprawdę dobry, o tyle zdanie prowadzących nieco różni się w przypadku filmu Rona Howarda pt. Han Solo. Gwiezdne wojny – historie. Małgosia uznaje film za kiepski kabaret. Co na to Andrzej Brachmański?

Film Howarda opowiada o młodości Hana. Dowiadujemy się o jego dzieciństwie (oczywiście trudnym), dlaczego zwą go Solo, gdzie spotkał Chewbaccę i jak wszedł w posiadanie Sokoła Millenium a także jaki był początek Rebelii i skąd wzięła środki na finansowanie swej walki z Imperium. . Wielbiciele Gwiezdnych Wojen uzupełnią swą wiedzę o parę szczegółów – m.in. jakim cudem Han przeleciał Kessel w 12 parseków . Ale film nie rzuca na kolana. Ok, jest poprawny, nawet lepszy od „Łotra 1” ale ….tylko poprawny. Han Solo to notoryczny kłamca i fanfaroniarz, którego fanfaronady wszyscy rozszyfrowują od razu w związku z czym nie wzbudza żadnych emocji. O wiele ciekawszą postacią jest Qi’Ra ( Emilia Clarke). Wiemy dlaczego tak się zachowuje ale do końca nie jesteśmy pewni kim okaże się ostatecznie – zdzirą czy kochającą kobietą. To ona ostatecznie poświeci najwięcej. Ile? Nie mogę zdradzić. Jest tu jeszcze jedna dobra postać – Woody Harrelson .Stylizowany na Wyatta Earpa- samotnego kowboja, o którym długo nie potrafimy powiedzieć czy jest zły czy dobry został bardzo dobrze zagrany przez Tobiasa Becketa. To od niego dowiadujemy się rzeczy najważniejszej w tym filmie: że ludzie są przewidywalni i nikomu nie należy wierzyć. Jest jedna świetna scena – napad na pociąg ze skarbem czyli pomysł z Dzikiego Zachodu w kosmicznej scenerii. O tak, to jest wyśmienite!Andrzej Brachmański

Filmowe piątki z Andrzejem i Małgosią, 08.06.2018 r., cz.2

„Han Solo. Gwiezdne wojny – historie” film obejrzany w Cinema City

reżyseria: Ron Howard
scenariusz: Lawrence Kasdan, Jon Kasdan
gatunek: PrzygodowySci-Fi
produkcja: USA

Zobacz aktualny repertuar kina Cinema City w Zielonej Górze

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X