AUDYCJE 96 FM:

Umiesz liczyć, licz na studia za granicą! [ Z Indexem w Londynie]

Umiesz liczyć? To bardzo dobrze. Dasz sobie radę, kiedy zaczniesz studiować w Londynie. Wśród Polaków panuje przekonanie, że życie w UK jest drogie. To fakt, jeśli wydajemy złotówki. Kiedy jednak zacznie się zarabiać w funtach, życie tam staje się zdecydowanie tańsze. I o tym opowie Gabi Dydak w kolejnym odcinku audycji  Z Indexem w Londynie.

 

Londyn- miasto, które nie pozostawia nikogo obojętnym. Miliony ludzi, setki imprez. Gabi mieszka tam od pięciu miesięcy i zdążyła już poznać to niesamowite miasto:

Z Indexem w Londynie cz.1

Na pewno nie można sobie zamykać drogi do spełniania marzeń, nawet jeśli nie pochodzi się z majętnej rodziny. Wtedy wystarczy znaleźć pracę i spokojnie można sobie poradzić. O tym, gdzie studenci są najchętniej zatrudniani Gabi opowiada w ten sposób:

Z Indexem w Londynie cz.2

No dobrze. Podjąłeś decyzję o studiowaniu w Londynie. Gdzie mieszkać? Jakie są koszty utrzymania?Według Gabi najtańszą opcją jest wynajęcie pokoju z kimś, kogo znamy:

Z Indexem w Londynie cz.3

Mamy już pracę, mieszkanie, więc coś jeszcze trzeba jeść. Ceny żywności w Londynie nie są wysokie w stosunku do tamtejszych zarobków. Może to jedzenie nie jest tak pyszne jak polskie, ale za to tanie, więc idealne na kieszeń studenta:

Z Indexem w Londynie cz.4

W dodatku studenci, którzy chcą zaoszczędzić mają dodatkowe możliwości. Jakie?

Z Indexem w Londynie cz.5

Jedyne, co jest naprawdę drogie w Londynie, to komunikacja miejska.Niektórzy wolą nawet kupić używany samochód, owszem, jest wtedy taniej, ale czy szybciej? Londyn to przecież  jedno z najbardziej zakorkowanych miast:

Z Indexem w Londynie cz.6

Wniosek ? Jeśli ktoś powie, że koszty życia w UK są wyższe niż u nas, można się zgodzić. Jednak warto wtedy dodać, że zarobki też są sporo wyższe niż nasze. Brzmi zachęcająco? I tak, i nie. Każdy niech wybierze swoją własną drogę. Może to być Londyn, Warszawa, Zielona Góra. Ważne, żeby być szczęśliwym tam, gdzie się jest.
Słyszymy się w kolejnym odcinku już za tydzień tuż po 09.00 na 96 FM!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: