AUDYCJE 96 FM:

Terapia książkowa? [Zielona Góra czyta z Indexem]

Czy wizyta u psychiatry to nadal w tym kraju tabu? Na szczęście czasy się zmieniły. Dzisiaj człowiek odpowiedzialny idzie do gabinetu, by dowiedzieć się, dlaczego mu w życiu źle. Co odkrywa? O tym, między innymi, opowiada Cezary Jabłoński.

 

Cezary Jabłoński jest znanym zielonogórskim psychiatrą. Jak wyglądała jego zawodowa droga? Czy zawsze marzył o tym, by zajmować się właśnie tą dziedziną?

Zielona Góra czyta z Indexem, 27.04.2018 r.,cz. 1

Na co dzień współpracuje z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Jednak, jak podkreśla, ważniejsze od samego problemu, jest dociec, gdzie leży jego przyczyna. Wtedy zaczyna się leczenie. Każdy na tym świecie ma jakiś problem, z którym ciężko poradzić sobie samemu. Czy to oznacza, że wszyscy potrzebują terapii?

Zielona Góra czyta z Indexem, 27.04.2018 r.,cz. 2

Cezary Jabłoński zawsze miał w sobie chęć pomagania. Kto wie, może korzenie tego są w książkach, które czytał jako dziecko? Lubił rycerskie wątki i bohaterów poświęcających się sprawie. O tym, jakie książki czytał w młodości opowiada w ten sposób.

Zielona Góra czyta z Indexem, 27.04.2018 r.,cz. 3

Jak to czytanie wygląda dzisiaj? Na pewno książki ma zawsze przy sobie.

Zielona Góra czyta z Indexem, 27.04.2018 r.,cz. 4

Nie jest tajemnicą, że nasz gość jest bardzo interesującą osobą. Od lat praktykuje też buddyzm.

Zielona Góra czyta z Indexem, 27.04.2018 r.,cz. 5

Niestety, nadal często uważa się, że duchowość oznacza religię. To ważne, byśmy otwierali się  na poznawanie siebie, bo dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o jakość naszego życia – nikt tego za nas nie zrobi. Czy w życiu nie chodzi o to, byśmy byli po prostu szczęśliwi? Jeśli komuś sprawi radość fragment Wesela Stanisława Wyspiańskiego, zapraszamy. Czyta Cezary Jabłoński.

Zielona Góra czyta z Indexem, 27.04.2018 r.,cz. 6

Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Poznańskie tym razem trafią do Pani Krystyny Waszczyk.

Zaczynamy konkurs majowy. Pierwsze pytanie w tym miesiącu brzmi: kiedy obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich?

Piszcie na dres: malgorzatabugaj@index.zgora.pl.

Odwiedzajcie nas również na fanpage’u!

Zielona Góra czyta z Indexem  piątki o 11.00 na 96 fm!

Zobacz więcej
Back to top button
X