AUDYCJE 96 FM:

W co się bawić? [ Z Indexem w Londynie]

W przeciwieństwie do tekstu Wojciecha Młynarskiego, jeśli chodzi o Londyn, to odpowiedź dać tu łatwo. Brytyjczycy kochają zabawę, o czym przekonuje nas Gabi Dydak, która co tydzień opowiada o tym, co dzieje się w tym wielokulturowym mieście.

 
O wielokulturowości już mówiliśmy, ale warto wspomnieć, że wielość narodów, to też okazja do jeszcze większej ilości imprez. Weźmy taki Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe. Czy Anglicy je obchodzą? Jak najbardziej! Czy Gabi Dydak również w tym roku świętowała? Posłuchajcie!

Z Indexem w Londynie 03.04.2017 r., cz. 1

Irlandczycy mają Dzień Świętego Patryka, a hindusi swoje święto wiosny, zwane Holi. W tym dniu obrzucają się kolorowymi proszkami na znak wybaczenia i nowego początku.

Z Indexem w Londynie 03.04.2017 r., cz. 2

Wiele kultur, religii, języków,  to też różnorodność, na którą Gabi cieszyła się jeszcze przed zamieszkaniem w Londynie. Tym razem bliżej opowiedziała o współlokatorach.

Z Indexem w Londynie 03.04.2017 r., cz. 3

Kiedy przebywa się wśród tak wielu ludzi z różnych narodów, trzeba uważać na stereotypy, które są zwykle bardzo uproszczone i niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Gabi może się wypowiadać, bo przebywa z różnymi ludźmi na co dzień. Co myśli o Azjatach?

Z Indexem w Londynie 03.04.2017 r., cz. 4

Najważniejsze, to postrzegać ludzi indywidualnie. Człowiek to człowiek, nie Polak, Irlanczyk czy Szkot. Można powiedzieć, że wspomniane dzisiaj Holi to właśnie święto wszystkich ludzi, bez podziałów religijnych, a tęczowe kolory oznaczają właśnie różnorodność. I to jest piękne!
Już teraz zapraszam na kolejny odcinek- w najbliższy poniedziałek tuż po 09.00 na 96 FM!

Odwiedzajcie też Gabi na instagramie i snapchacie ( gabi_dydak)

Do usłyszenia!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00