AUDYCJE 96 FM:

Sesja Time! [ Z Indexem w Londynie]

Jak już wiecie, w każdy poniedziałek na fali 96 fm można posłuchać Gabi Dydak, która- między innymi- opowiada o swojej uczelni – Middlesex University London.Dzisiaj czas na refleksje po kilkumiesięcznym okresie studiowania prawa. Czy jest łatwiej niż w Polsce?

Gdyby zadać pytanie przyszłemu studentowi: “Jak myślisz, od czego zależy to, jak będą wyglądały twoje studia?”. Wielu odpowiedziałoby pewnie, że od finansów. Wiemy już od Gabi, że na studia w Anglii może pozwolić sobie każdy. Pracodawcy chętnie zatrudniają studentów, a możliwość szlifowania języka angielskiego w naturalnych warunkach jest po prostu niezastąpiona. Jakiś czas temu Gabi opowiadała o tym, jak aplikować na studia w UK. Dzisiaj, po kilku miesiącach, mówi o różnicach między studiami. Czy je widać?

Z Indexem w Londynie 16.01.2017 r. cz.1

U nas zimowa sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami, zatem wielu zielonogórskich studentów wolałby się znaleźć teraz na wyspach. I choć często mówi się, że polska edukacja jest na wysokim poziomie, to warto dodać, że brytyjska również. Dlaczego? Jest tam nacisk na umiejętności praktyczne i kompetencje miękkie, które są bardzo ważne na rynku pracy.

Z Indexem w Londynie 16.01.2017 r. cz.2

Pięćdziesiąt procent oceny końcowej, nieźle! Widać, na co kładą nacisk. Już dzisiaj trzymam kciuki za pokazowe mootsy, o których Gabi na pewno nam opowie. Rozprawy to jedno, ale są jeszcze uwielbiane przez Anglików eseje. Co ciekawe, z jednej strony wydają się łatwe, bo przecież wykładowca najpierw je sprawdzi, odeśle, a studentom pozostaje jedynie korekta i odesłanie poprawnej wersji. Czy to źle? To bardzo dobrze, bo przynajmniej studenci uczą się na swoich błędach,a przecież w edukacji nie powinno chodzić o to, co uczeń zrobił źle, ale żeby wiedział, jak zrobić coś dobrze.

Z Indexem w Londynie 16.01.2017 r. cz.3

Kolejna rzecz, która podoba się Gabi, to egzaminy. Nie sprawdzają tylko teorii, ale przede wszystkim pozwalają na samodzielne myślenie.

Z Indexem w Londynie 16.01.2017 r. cz.4

Oczywiście nie znaczy to, że polskim studentom się na to nie pozwala. Na szczęście jeszcze można swobodnie się wypowiadać! Na pewno jednak polscy studenci prawa spędzają więcej godzin na uczelni.

Z Indexem w Londynie 16.01.2017 r. cz.5

Na koniec Gabi wspomina uczelnianą bibliotekę, w której ostatnio spędza dużo czasu.

Z Indexem w Londynie 16.01.2017 r. cz.6

Już teraz zapraszam na kolejny odcinek! Ten, w najbliższy poniedziałek tuż po 09.00 na 96 FM!

Odwiedzajcie też Gabi na instagramie i snapchacie ( gabi_dydak)

Do usłyszenia!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: