AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:

„Rzepicha” do remontu, a co z pozostałymi akademikami? [UZ Nawigator]

Nowy rok Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna od… remontów akademików. A właściwie od procedur, które mają do tego doprowadzić. Trwa przetarg na remont domu studenckiego „Rzepicha”.

Na trzech kondygnacjach akademika zlikwidowane będą wspólne kuchnie i łazienki.

Na każdym z tych pięter powstaną segmenty dwupokojowe – każdy z kuchnią i łazienką. Tak więc myślę, że standard mieszkania studentów w tym akademiku wzrośnie. Zakończenie remontu zaplanowane jest na koniec tego roku.

Kolejne zaplanowane prace to termomodernizacja „Piasta” i „Ziemowita”. Budynki będą też dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W każdym z tych akademików (zresztą w „Rzepisze” również) zostanie dobudowana winda i podjazdy dla wózków. Jeśli chodzi o koszty remontu w „Rzepisze”, całkowity koszt inwestycji będzie wynosił 10 milionów złotych, z czego 7,5 miliona otrzymaliśmy ze środków budżetowych państwa. Jeżeli zaś chodzi o termomodernizację dwóch kolejnych akademików, to koszt wyniesie prawie 4 miliony złotych.

Termomodernizacja akademików ma się odbyć w przyszłym roku. Co z piątym domem studenckim – „Vicewersalem”? O nim posłuchacie w całej audycji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: