AUDYCJE 96 FM:

Przypominajka dla poetów, polecajki dla polonistów [Polski na tapecie]

Język polski fascynuje ludzi z różnych powodów. Może być narzędziem poetyckich prób, sposobem odkrywania przeszłości, czasem środkiem do doraźnych celów, np. szybkiego sprawdzenia czegoś. W odcinku nieco o tym, co powinien znać poeta czy polonista amator.

Utwory młodszych, lokalnych pisarzy nie muszą być schowane przed wzrokiem czytelników. Walory twórczości mogą dostrzec jurorzy konkursu „Debiut Poetycki Pro Libris”. Zestawy co najmniej 40 wierszy są przyjmowane do końca tego roku, a my przypominamy wam fragment rozmowy z Ewą Mielczarek, która mówiła m.in. o warunkach udziału.

Wymóg tematyki wierszy nie został określony. Oczekujemy na wiersze, które mogą być poświęcone czemukolwiek.Wszystkie są sprawdzane bardzo dokładnie. Myślę, że ocena jury jest wyważona.Ewa Mielczarek

A komu bliższy język pod względem naukowym, niech odwiedzi strony tworzone przez profesjonalistów. Wiedzą dzieli się choćby językoznawca dr Artur Czesak. Lingwiści brali też udział w powstawaniu elektronicznych słowników języka polskiego, o czym mowa w całości ostatniego odcinka.

Polski na tapecie – 13.10.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: