AUDYCJE 96 FM:

Z “Potopem” przez życie! [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Sienkiewicz jest moim ulubionym autorem– to słowa gościa kolejnego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem, którym jest Adam Urbaniak, przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra.

 
Pan Adam Urbaniak z wykształcenia jest prawnikiem, ale nie ogranicza się do czytania kodeksów i książek prawniczych. Zawsze czytał bardzo dużo, a co konkretnie? Posłuchajcie:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.1

Nasz gość sporo zawdzięcza, co wyraźnie podkreśla, poloniście ze szkoły podstawowej. O wspomnianym nauczycielu, Kordianie Słowackiego, Mickiewiczu i emocjach związanych z literaturą:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.2

Jednak na kłopoty nie Bednarski, ale Sienkiewicz właśnie! O co chodzi? O ukochaną powieść, którą Pan Adam przeczytał chyba ze trzydzieści razy i pewnie tyle samo razy, jak nie więcej,  jeszcze do niej zajrzy.  O swojej ukochanej powieści mówi z prawdziwą fascynacją:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.3

Z pewnością po tych słowach Zagłoba powiedziałby Panu Adamowi: “Mów mi wuju”. Miejmy nadzieję, że słowa wypowiedziane o tej powieści zachęcą młodych, by zaglądali do prozy Sienkiewicza. O czytaniu lektur przez młodzież i literaturze, która czasem musi poczekać na swój czas:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.4

Poza wspominanym Potopem jest jeszcze jednak książka, przy której przewodniczący wzrusza się do dzisiaj. Posłuchajcie o tym, co mają ze sobą wspólnego: księżniczka, łzy i zapłakana piżama:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.5

Przypominamy też, że nasz konkurs trwa!  Ostatnio pytaliśmy o to, kogo Winicjusz podejrzewał o odbicie Ligii? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym czytaniu.

“Quo vadis” czyta Adam Urbaniak:

Zielona Góra czyta z Indexem cz.6

Za tydzień kolejny gość przeczyta fragment, w którym Winicjusz nadal będzie przygnębiony z powodu braku ukochanej, jednak Petroniusz doradzi mu, by zainteresował się inną kobietą, dopóki nie odnajdzie Ligii. Jak zareaguje Winicjusz? Piszcie w prywatnej wiadomości na fanpage’u i bawcie się z nami!

 

Kolejny odcinek już za tydzień o 10.30 na fali 96FM!

 

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie,upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: