AUDYCJE 96 FM:

Polonista wie dużo o języku i… wampirach. Ale książki to nadal podstawa [Polski na tapecie]

Rekrutacja na Uniwersytet Zielonogórski trwa w najlepsze. Przy tej okazji warto podkreślić, że dla miłośników języka dobrym wyborem może być nie tylko filologia polska. Wszechstronną, w tym również językową wiedzę, zapewniają też tzw. zintegrowane studia polonistyczne.

Do tego rodzaju studiów należy literatura popularna i kreacje światów gier. Kierunek daje szansę, by poznać literaturę, kulturę oraz językowy i techniczny aspekt powstawania gier. Jak postrzega go jeden ze studentów?

Bardziej jest to literatura. Komputer – w małym zakresie. Przede wszystkim, żeby przejść do konstrukcji światów gier, realizacji pomysłów, potrzebna jest nam podstawa. Musimy dużo się naczytać, żeby mieć przykłady, wiedzę, wiedzieć później, jak pisać scenariusze. Gry komputerowe to element późniejszy.Rafał Bartos, student literatury popularnej i kreacji światów gier

Studenci mogą też działać w kołach naukowych. Miłośnicy gier i literatury popularnej tworzą koło „Gildia Demiurga”. Jest ono np. współorganizatorem Zielonogórskich Spotkań Popkulturalnych, czyli cyklu wykładów o znanych motywach w literaturze, serialach czy filmach – wampirach, apokalipsie, seryjnych mordercach czy światach alternatywnych.

W całej audycji usłyszycie również o kierunku językoznawstwo na studiach doktoranckich.

Polski na tapecie – 8.06.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00