AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:

Pilch na styczeń, Masłowska na luty. Felietoniści w kalendarzu studentów UZ [Polski na tapecie]

Stefan Kisielewski, Józefa Hennelowa czy Jerzy Pilch to osoby, którym swoją najnowszą publikację poświęcili studenci dziennikarstwa. Kalendarz „Epicka Fraza” jest zbiorem cytatów z felietonów. Powstał dzięki pracy Dziennikarskiego Koła Naukowego „Faktor” Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Każdy miesiąc w kalendarzu jest opatrzony zdaniem z wybranego tekstu, podane jest też źródło cytatu. Może więc być zachętą do poszukiwania i czytania felietonów oraz pisania własnych.

Warto czytać felietony, ponieważ jest to bardzo lekka, bardzo przyjemna forma zarówno do pisania, jak i do czytania. I przede wszystkim felietony można pisać na każdy temat, także każdy znajdzie coś dla siebie – czy to w sporcie, czy w polityce, czy w kulturze. Warto też sięgać po takie felietony, których autorzy są mniej znani z tego, że są felietonistami albo piszą je zajawkowo – np. teksty muzyków takich jak Kasia Nosowska, raper Ten Typ Mes.

Kalendarz „Epicka Fraza” jest również hołdem dla felietonistów, którzy odeszli w tym roku.

W 2020 roku pożegnaliśmy jednego z najwybitniejszych współczesnych felietonistów, Jerzego Pilcha. A także może trochę zapomnianą, ale mającą bardzo piękną kartę, jeśli chodzi o publicystykę, a w szczególności właśnie rubrykę felietonową – Józefę Hennelową. Te dwie postaci chcieliśmy przypomnieć i uhonorować tym kalendarzem.

Publikację, wydaną w nakładzie 100 egzemplarzy, otrzymali studenci, wykładowcy i dziennikarze lokalnych mediów. Trafi ona także do uczestników Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Z audycji „Polski na tapecie” wyjaśniamy też, skąd wziął się tytuł kalendarza – „Epicka Fraza”.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X