AUDYCJE 96 FM:LUBUSKIE:

Odnawianie mebli i wsparcie w inwestycjach, czyli dwa w jednym w Sulechowie [Rozkręcamy społeczny biznes]

Pomoc rolnikom i przedsiębiorcom w pozyskiwaniu dotacji oraz sprzedaż stylizowanych mebli – te dwie odległe od siebie działalności łączy Fundacja Inicjatyw „Jestem Przedsiębiorczy”. Jest to przedsiębiorstwo społeczne, które funkcjonuje w Sulechowie.

Za sprawy związane z dofinansowaniami odpowiada prezes fundacji, Artur Zwiech. Zdobienie mebli i innych przedmiotów z drewna jest natomiast w rękach wiceprezes Anety Sakowskiej. Jak organizacja radzi sobie w okresie pandemii?

Jest coraz więcej klientów, chociaż nie ukrywam, że był okres, kiedy druga nasza branża, właśnie meblarska, była przyblokowana przez pandemię. Zamknęli nam granicę z Niemcami, a to było nasze źródło dostaw mebli. Od marca do czerwca, kiedy zaczynało to ruszać pełną parą, zostaliśmy troszeczkę przyblokowani. Potem te kwestie warsztatowe, zainteresowanie ręcznie robionymi rzeczami zaczęło rosnąć. Niestety, znowu ta sfera warsztatowa jest przyblokowana, ale nie poddajemy się, cały czas coś planujemy, obmyślamy.

Niebawem fundacja zamierza uruchomić sklep internetowy ze stylizowanymi meblami. A cały pomysł na założenie przedsiębiorstwa społecznego szedł w parze z pomocą ze strony Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Szukałem różnych instytucji, gdzie mógłbym pozyskać środki na otwarcie działalności gospodarczej. Tak trafiłem do OWES-u. Tam spotkaliśmy się z Moniką Robaszyńską. Tak się złożyło, że wstrzeliliśmy się w nabór na środki dotacyjne. OWES pomagał nam od samego początku przygotować biznesplan działalności. Pomysł na biznes szedł równolegle ze współpracą z OWES-em. Otrzymaliśmy dotację i pełną parą ruszyliśmy we wrześniu 2019 roku.

Całej audycji można posłuchać na Facebooku Radia Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00